Індія заявила про готовність відмовитися від російської нафти, якщо їй дозволять купувати іранську

Індія заявила про готовність відмовитися від російської нафти, якщо їй дозволять купувати іранську

Делі хоче, щоб на ринку з’явилися поставки з Ірану або Венесуели

Індія заявила про готовність відмовитися від російської нафти, якщо їй дозволять купувати іранську
фото DR

Індія готова розглянути приєднання до стелі цін на російську нафту, якщо буде забезпечено постачання з альтернативних країн: Ірану або Венесуели.

Джерело: Про це Economic Times повідомили індійські чиновники, знайомі з позицією уряду щодо нафтового питання, пише moscowtimes.eu.

Країни G7 минулого тижня досягли домовленості щодо запровадження ліміту цін на нафту з росії, при перевищенні якого буде заборонено страхування її морських перевезень.

Китай відмовився приєднуватися до цього механізму і закликав до «діалогу» заради стабілізації енергетичних ринків. Індія також відповіла відмовою делегації американських чиновників, які відвідували Нью-Делі наприкінці серпня, заявивши, що для встановлення стелі потрібен ширший консенсус.

Але насправді позиція Індії полягає в тому, що стеля цін можлива, якщо забезпечити альтернативу російській сировині, пояснило одне з джерел ET.

«Можна говорити про «стелю», коли іранські або венесуельські поставки з'являться на ринку», – сказав співрозмовник.

Росія між тим пригрозила припинити експорт нафти до країн, які приєднаються до встановлення граничних цін.

З початку війни в Україні Індія у 30 разів збільшила закупівлю російської нафти. Якщо в січні на індійський ринок із рф йшло лише 30 тисяч барелів на день, то на початку червня поставки досягли рекордних 840 тисяч барелів на добу.

У серпні після візиту американських чиновників, які закликали Індію не порушувати введені проти росії санкції, експорт почав різко падати: на початку місяця це було 960 тисяч барелів на добу, а останнього тижня – вже лише 540 тисяч (-44%).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло