Зеленський підписав закон про захист прав інвесторів у нове житло

Зеленський підписав закон про захист прав інвесторів у нове житло

Ринок первинної нерухомості стане прозорішим, а інвестори – більш захищеними, вважає голова партії «СН»

Зеленський підписав закон про захист прав інвесторів у нове житло
Фото: pexels.com

Що сталося. Президент Володимир Зеленський підписав закон №5091 «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», покликаний захистити права інвесторів у нове житло.

Джерело. Про це повідомила голова партії «Слуга народу», народна депутатка Олена Шуляк. 

Деталі. «Відтепер ринок первинної нерухомості стане прозорішим, а люди, які вкладають кошти в будівництво свого житла, більш захищеними», – вважає Шуляк.

Закон передбачає, що забудовник не зможе продавати квартири, не маючи дозвільних документів та всіх умов для добудови об’єкта. А також кожна майбутня квартира в багатоквартирному будинку має бути зареєстрована у реєстрі Мін'юсту як окремий об’єкт майнових прав.

Крім того, забудовник має розкрити інформацію про кількість уже проданих у будинку квартир. Своєю чергою інвестор має право розірвати невигідний йому договір із забудовником.

Зазначається, що забудовник зобов’язаний під’єднати будинок до інженерних мереж на постійній основі перед введенням будинку в експлуатацію.

Бекграунд. Раніше Зеленський підписав закон про забудову територій з обов’язковими укриттями.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло