Путін незадоволений зерновою угодою і хоче “повторно її обговорити” з Ердоганом

Путін незадоволений зерновою угодою і хоче “повторно її обговорити” з Ердоганом

На думку експерта, такі заяви путін робить для того, щоби змусити Україну піти на прямі переговори з росією

Путін незадоволений зерновою угодою і хоче “повторно її обговорити” з Ердоганом
Фото: DR

Російський президент владімір путін планує поговорити зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом про зернову угоду, укладену в липні за сприяння Туреччини та ООН.

Джерело. Про це пише AFP.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Деталі. За словами прес-секретаря rремля Дмітрія Пєскова, рф очікує повторно обговорити угоду, це «потрібно, й розмова владіміра путіна та Реджепа Тайіпа Ердогана вже готується». Пєсков додав, що це обговорення заплановане на полях саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) 15-16 вересня у Самарканді (Узбекистан).

Угода, яка дозволила створити безпечні коридори в Чорному морі для розблокування українських зернових, також мала на меті не допустити розвитку продовольчої кризи, від якої особливо страждали бідні країни.

Проте зараз росія заявляє, що її власний експорт продовольства і добрив продовжує страждати від санкцій, накладених Заходом після її військового вторгнення в Україну. Вона також звинувачує європейські країни в монополізації більшості зернових, що експортуються з України. Путін знову заявив у п'ятницю, що «вважає за правильне збільшувати поставки в найбідніші країни» продовольства.

Ці заяви путіна кидають тінь невизначеності на майбутнє цієї угоди, укладеної на чотиримісячний період з можливістю продовження.

Раніше в середу президент рф заявив, що більшість суден, що вийшли з українських портів у Чорному морі, були отримані в основному Європою, а не бідними країнами, які, за його словами, отримали лише 3%.

Київ назвав це звинувачення «брехнею». За даними СКЦ (Стамбульського координаційного центру), який дав розгорнутий звіт, у «країни з низьким або нижчим за середній рівень доходів» вирушило 30% вантажів.

Гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль називає інформацію путіна про два кораблі з 87, які вирушили в бідні країни, такою, що не відповідає дійсності. Про це він сказав в коментарі The Insider.

За його словами, перше судно, яке мало прийти до Тріполі, хоч і з перешкодами, але дісталося пункту призначення. Зараз до африканських країн прямують кілька суден, але знову ж таки – відповідно до того, куди вони були зафрахтовані:

«Я знаю, що кілька суден близько 26–27 тисяч тонн пшениці доставлять найближчими днями до африканських країн. Куди були зафрахтовані судна, туди вони й ідуть. Лавров заявив, що ми домовлялися про поставки зерна в бідні країни. Ми не домовлялися про це, ми домовлялися, що відкриваємо коридор для міжнародної торгівлі, а куди постачати аграрну продукцію – вирішує бізнес. Значна частина суден йде до європейських країн, таких як Іспанія та Ірландія, причому в першій десятці були поставки за контрактами, підписаними до війни. Україна точно не перенаправляла свою продукцію до багатих країн через те, що в нас війна. Ці договори були укладені до початку агресії, і ми обслуговуємо старі договори та фрахти. На сьогодні близько ста суден уже пішло, близько ста рухаються в наш бік і ще чекають, щоб не було подальших ескалацій та провокацій».

На думку Коваля, подібні заяви путін робить для того, щоби змусити Україну піти на прямі переговори з росією, створити відповідний майданчик. Те саме він намагається зробити і за допомогою ЗАЕС через МАГАТЕ, але поки що йому не вдається цього зробити.

Також експерт вважає, що російська влада хоче за допомогою обмеження поставок українського зерна заробити на експорті власного – цього року росія має хороший урожай пшениці.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні Ердоган заявив, що згоден з путіним щодо поставок зерна з України «в багаті країни, а не в бідні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло