Доходи росії від нафти впали до мінімуму від початку вторгнення в Україну

Доходи росії від нафти впали до мінімуму від початку вторгнення в Україну

Одна з причин - падіння світових нафтових цін

Доходи росії від нафти впали до мінімуму від початку вторгнення в Україну
фото Shutterstock

Доходи росії від продажу нафти у місячному вираженні впали до мінімуму з початку військового вторгнення в Україну, причому не допомогло навіть нарощування обсягів нафти.

Джерело. Про це свідчить доповідь Міжнародної енергетичної агенції (МЕА), на яку посилається The Insider.

Обсяг доходів від нафти за підсумками серпня впав на $1,2 млрд порівняно з липнем – $19,9 млрд проти $17,7 млрд. Причому доходи падали незважаючи навіть на зростання експорту нафти: як випливає з доповіді, у серпні росія наростила експорт нафти на 220 тисяч барелів на день до рівня 7,6 млн барелів на добу.

Причиною зниження доходів стало падіння світових нафтових цін і, як наслідок, цін на російські сорти нафти. За оцінками Мінфіну, середня вартість російського зразка Urals у серпні впала на 4,7% і склала $74,74 за барель.

При цьому МЕА зазначає, що втрата ринків США, Японії та Південної Кореї виявилася для російської нафтової галузі практично непомітною, частки перерозподілилися на користь Китаю, Індії та Туреччини.

Однак найближчим часом тиск на російські доходи зросте, зазначає агентство, натякаючи на запровадження нафтового ембарго з боку Євросоюзу. Нові обмеження змусять росію знову шукати покупців – уже на європейську частку 1,4 млн барелів. Агентство наголошує, що нові партнери Росії готові купувати російську нафту тільки з дисконтом, що також негативно позначається на доходах країни.

Російське міністерство фінансів раніше опублікувало дані про доходи бюджету за підсумками серпня, вони стали найнижчими із червня 2021 року. Основними причинами є обвал газових поставок за кордон на тлі дій «Газпрому» щодо ЄС, а також падіння цін на нафту.

Бекграунд. Нагадаємо, Індія відмовилася купувати російську нафту за рублі.

Між тим США дали зрозуміти, що вважають блефом погрози путіна припинити поставки нафти і газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло