Приват остаточно виграв у Лондоні арбітраж щодо $1 млрд боргів внаслідок націоналізації банку

Приват остаточно виграв у Лондоні арбітраж щодо $1 млрд боргів внаслідок націоналізації банку

Усі позовні вимоги до держбанку повністю відхилили

Приват остаточно виграв у Лондоні арбітраж щодо $1 млрд боргів внаслідок націоналізації банку
Фото: flickr.com

Що сталося. Державний ПриватБанк оголосив, Лондонський міжнародний арбітражний суд закінчив розгляд справи законності процедури bail-in євробондів банку стосовно двох наданих йому кредитів на суму $375 млн та відсотків за ними. Усі позовні вимоги до держбанку повністю відхилили, що дозволило заощадити понад $1 млрд.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба банку.

Деталі. У грудні 2016 року в рамках заходів щодо націоналізації ПриватБанку було проведено процедуру bail-in за чотирма кредитами на загальну суму $595 млн, наданих UK SPV Credit Finance Plc ПриватБанку. Згідно з українським законодавством, у результаті процедури bail-in всі зобов'язання ПриватБанку перед UK SPV Credit Finance за чотирма кредитами були повністю погашені.

В арбітражних провадженнях позивачі (Credit Finance разом з Madison Pacific Trust, довірчим керуючим облігаціями) заявляли, що процедура bail-in не була чинною згідно з англійським правом як правом, яким регулюються кредитні договори та облігації.

ПриватБанк аргументував свою позицію тим, що примусово стягнути з нього ці кошти неможливо, оскільки на них в різних контекстах впливали питання незаконності, пов’язані із колишніми власниками банку та пов’язаним з ними компаніями.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що ПриватБанк подасть апеляцію на рішення Дніпропетровського апеляційного суду про стягнення з банку $17,5 млрд на користь колишньої дружини ексвласника банку Геннадія Боголюбова Олени Боголюбової.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло