Вторгнення росії в Україну призведе до пришвидшення кліматичних змін — експерти

Вторгнення росії в Україну призведе до пришвидшення кліматичних змін — експерти

Іншим країнам доведеться розширити площі посівних культур, щоб компенсувати нестачу

Вторгнення росії в Україну призведе до пришвидшення кліматичних змін — експерти
фото Shutterstock

Вторгнення росії в Україну може призвести до довгострокового зростання цін на зерно на 7% і розширення виробництва в інших місцях, що призведе до збільшення викидів парникових газів.

Джерело. Про це пише The Guardian.

Деталі. Україна і росія разом експортують близько 28% світових поставок пшениці.

Дослідники зі США та Уругваю змоделювали ймовірний вплив конфлікту на ціни на пшеницю та кукурудзу протягом найближчих 12 місяців, розглянувши різні сценарії для дослідження, опублікованого в Nature Food.

Одна модель показала, що якщо експорт російського зерна зменшиться вдвічі, а український експорт також скоротиться через війну, кукурудза буде дорожчою на 4,6%, а пшениця – на 7,2%, навіть якщо брати до уваги інших експортерів.

Дослідники заявили, що зростання цін зберігатиметься доти, доки експорт залишається обмеженим.

Дослідження показало, що для поповнення дефіциту пропозиції іншим великим виробникам необхідно значно розширити свої зернові площі.

Згідно з моделлю, якби експорт усього зерна з України припинився, Австралії довелося б розширити посівні площі під пшеницю на 1%, Китаю – на 1,5%, ЄС – на 1,9%, Індії – на 1,2%.

У дослідженні йдеться про те, що ця зміна в землекористуванні призведе до викиду в атмосферу більше мільярда тонн СО2.

Джером Дюмортьє, дослідник зі Школи суспільних та екологічних питань ім. О'Ніла в Індіанаполісі (США) зазначає:

“За словами глави ООН Антоніу Гуттеріша, розширення орних земель в результаті війни в Україні відбувається за рахунок збільшення викидів вуглекислого газу. Генсек попередив, що російське вторгнення в Україну в поєднанні з впливом Covid-19 на торгівлю призвело до «безпрецедентної» загрози голоду».

Дані ООН показують, що ціни на продукти харчування нині на 10% вищі, ніж рік тому.

Дюмортьє сказав, що зараз неясно, чи зможуть інші виробники зерна задовольнити світовий попит, а це означає, що ціни можуть зрости навіть більше, ніж прогнозується в моделях. Одна з причин – посуха у Південній Америці, Європі та Китаї, яка призвела до зменшення урожаїв.

Більше про реальність загрози голоду – в матеріалі Mind “15 фактів, які потрібно знати про глобальну продовольчу кризу”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло