ЄС може скасувати право вето держав-членів на голосуваннях – Politico

ЄС може скасувати право вето держав-членів на голосуваннях – Politico

Наразі будь-яка країна ЄС може одноосібно заблокувати ухвалення рішення

ЄС може скасувати право вето держав-членів на голосуваннях – Politico
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Європейський Союз може скасувати право вето держав-членів на голосуваннях.

Джерело. Про це пише Politico з посиланням на міністерку Німеччини в справах Європи Анну Лурманн.

Деталі. Відповідне рішення планують обговорити на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС 20 вересня. Представники розглянуть можливість переходу від одностайності до голосування більшістю в Раді ЄС без необхідності змінювати договори ЄС.

Представники розглянуть можливість переходу від одностайності до голосування більшістю в Раді, коли це стосується зовнішньої та безпекової політики ЄС. Це пов'язано з нещодавнім блокуванням Угорщиною рішення Євросоюзу запросити доповідача ООН, який би розповів про порушення прав людини росією.

Німецька міністерка «налаштована оптимістично» щодо досягнення прогресу в цьому питанні. Вона також відзначила підтримку відповідного рішення Францією, Данією, Швецією, Нідерландами та Італією.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Угорщина припинила блокувати санкції проти росії після погроз від ЄС скоротити їй фінансування. Євросоюзу вдалося продовжити обмеження для рф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло