Ув’язнення за відмову від мобілізації або здачу в полон — на росії прийняли нове законодавство

Ув’язнення за відмову від мобілізації або здачу в полон — на росії прийняли нове законодавство

Саджатимуть також тих військових, які відмовилися воювати

Ув’язнення за відмову від мобілізації або здачу в полон — на росії прийняли нове законодавство
фото Reuters

Російська держдума ухвалила законопроект з поправками до кримінального кодексу.

Джерело. Про це пише The Insider.

Деталі. Зокрема, судячи з правок, за добровільну здачу в полон пропонується давати від 3 до 10 років позбавлення волі. При цьому наголошується, що військовослужбовця, який вперше вчинив злочин, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, «якщо він повернувся до місця служби».

“За відмовниками теж прийшли. Невиконання підлеглим наказу начальника у період воєнного стану пропонується карати позбавленням волі на строк від двох до трьох років», – пише правозахисник Павло Чіков.

В КК вводиться також поняття «мародерство» – «протиправне безоплатне вилучення чужого майна, вчинене з корисливою метою у період воєнного стану чи збройного конфлікту».

Воно каратиметься позбавленням волі на строк до 6 років. За мародерство, скоєне із застосуванням насильства або з загрозою застосування насильства – до 10 років. А за мародерство, вчинене групою осіб за попередньою змовою, у великому розмірі або із застосуванням насильства, небезпечного для життя, – до 12-15 років.
З початку російського військового вторгнення в Україну ЗМІ неодноразово повідомляли про випадки мародерства на окупованих територіях. Військовослужбовці відправляли награбовану техніку, зокрема з Білорусі, використовуючи пошту та кур'єрські сервіси. Російська влада ці повідомлення не коментувала, кримінальних справ проти мародерів у росії не заводили.

Також із поправок випливає, що покликані на мобілізацію росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками та призовниками.

Правозахисник Олексій Табалов у розмові з The Insider прокоментував нововведення в КК:

«Насторожує, що запроваджується кримінальна відповідальність за відмову від участі у бойових діях, що спрямовано на закріпачення військовослужбовців на фронті. Якщо досі військовослужбовці за відмову не несли жодних наслідків, то ця поправка свідчить про те, що Міністерство оборони рф відчуває нервозність від потоку відмов, бо це масове явище, яке завдає проблем із комплектуванням збройних сил. У тих, хто хотів відмовитися, залишається останній шанс відмовитись без наслідків, а після ухвалення цих поправок уже вибору не буде», – наголосив він.

15 вересня голова Чечні Рамзан Кадиров виступив за проведення «самомобілізації» у кожному окремому регіоні росії. За його словами, кожен регіон має надати не менше 1000 мобілізованих. Після цього низка губернаторів підтримала його пропозицію.

Як пише видання, російський фондовий ринок обвалився на тлі прийняття нових поправок в КК. Ці заходи разом із заявами незаконних збройних формувань «лнр-днр» щодо проведення референдумів про входження до складу росії фондовий ринок сприйняв як нову фазу війни.

Індекс Мосбіржі на піку обвалився на 10,5%, вперше з 30 серпня. Лідерами падіння стали акції компаній Polymetal (–21,05%), «Тинькофф» (–15,27%), VK (екс-Mail.ru, –15,3%), «Яндекс» (–8,7%) .

Також у лідерах падіння великі нафтогазові компанії – «Новатек» (-8,4%), «Газпром» (-5,8%), «Роснефть» (-5,28%) та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло