Bloomberg: нафтові доходи росії обвалилися до мінімуму з початку вторгнення

Bloomberg: нафтові доходи росії обвалилися до мінімуму з початку вторгнення

Поставки нафти до Китаю та Індії вже не можуть компенсувати росії втрату європейського ринку

Bloomberg: нафтові доходи росії обвалилися до мінімуму з початку вторгнення
фото Pixaby

Російські доходи від експорту нафти продовжують падіння і вже впали до мінімуму з лютого 2021 року – періоду активного відновлення нафтових цін після піку пандемії коронавірусу, тоді котирування нафти торгувалися близько $60 за барель.

За оцінками агентства Bloomberg, яке з початку війни відстежує морські постачання російської нафти, сукупний обсяг нафтового експорту танкерами впав до менш ніж 3 млн барелів на добу вперше за 5 місяців спостережень.

Агентство зазначає, що поставки нафти до Китаю та Індії вже не можуть компенсувати росії втрату європейського ринку, при цьому ще навіть не введено повноцінного нафтового ембарго, а також запровадження стелі цін на російську нафту.

За попередні два тижні обсяги нафти, що постачається з росії танкерами, впали майже на 900 тисяч барелів на добу: з 3,42 млн до 2,54 млн. Основна причина падіння доходів – зниження поставок нафти до Європи, Туреччини та Азії.

Агентство вважає, що якщо росія не зможе відновити обсяги експорту, то для неї ситуація найближчим часом стане ще гіршою. Згідно з чинним законодавством, через падіння нафтових цін експортне мито на нафту в жовтні впаде приблизно на 15%, що обвалить доходи росії від продажу нафти до лютого 2021 року.

При цьому росії доведеться зіткнутися з додатковим тиском: по-перше, зазначає агентство, це нафтове ембарго з боку ЄС, а по-друге, запровадження стелі нафтових цін.

Якщо перше рішення може призвести до скорочення обсягу поставок, але підніме ціни на нафту через дефіцит на ринку, то запровадження стелі цін може вирішити цю проблему, оскільки багато країн просто відмовляться від співпраці з росією на її умовах.

Видання сумнівається, що до стелі цін приєднаються Китай, Туреччина та Індія, проте його запровадження у будь-якому разі посилить їхні переговорні позиції, і вони зможуть вибивати собі знижки ще більші, ніж зараз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло