Німеччина націоналізує імпортера російського газу Uniper

Німеччина націоналізує імпортера російського газу Uniper

Уряд ФРН також веде переговори про придбання принаймні двох інших компаній

Німеччина націоналізує імпортера російського газу Uniper
Фото: dw

Що сталося. Уряд Німеччини планує вкласти 8 млрд євро в капітал компанії Uniper у рамках історичної угоди про націоналізацію газового гіганта та запобігання колапсу енергетичного сектору країни.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. «У вівторок Uniper підтвердив, що перебуває на завершальних стадіях дискусій з урядом щодо пакету, який передбачатиме збільшення капіталу на 8 млрд євро. Берлін також викупить акції основного акціонера, фінської Fortum Oyj», – йдеться в повідомленні.

Uniper, найбільший німецький покупець російського газу, перебуває в епіцентрі кризи, викликаної кроками Москви щодо скорочення енергетичних потоків у відповідь на санкції, пов’язані з війною.

«Уряд перебував під тиском, щоб вжити заходів, оскільки крах компанії міг вплинути на найбільшу економіку Європи, а також поставити під загрозу постачання палива», – пише видання.

Зазначається, що акції Uniper підскочили на 3%. Акції Fortum зросли на 9,5% до того, як торги біржа зупинила.

Нова угода замінить план порятунку від липня, згідно з яким уряд отримає 30% акцій Uniper, пише Bloomberg.

«Зростання цін на газ й обмеження росією постачань до Європи вже спричинили серію фінансової допомоги та рятувальних позик. Але ці заходи дедалі менші в порівнянні з масштабами кризи, й існував ризик краху системних постачальників енергії без більшої підтримки з боку уряду», – йдеться в повідомленні.

Оскільки основний трубопровід з росії до Німеччини перекритий, Uniper змушений шукати альтернативні постачання зі спотового ринку, щоб обслуговувати своїх клієнтів, серед яких виробники та місцеві комунальні служби. Зростання цін призводить до того, що компанія отримує збитки на 100 млн євро на день.

Уряд Німеччини також веде перемовини про придбання принаймні двох інших компаній, що може стати скоординованим кроком.

Бекграунд. Нагадаємо, що ФРН вирішила розпрощатися з російським газом й укласти контракти з виробниками СПГ на наступні десятиліття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло