Російські компанії виключили з альянсу OpenRAN, який розробляє обладання для 5G

Російські компанії виключили з альянсу OpenRAN, який розробляє обладання для 5G

Високим технологіям з росією зараз не по дорозі

Російські компанії виключили з альянсу OpenRAN, який розробляє обладання для 5G
фото Shutterstock

Міжнародний альянс розробників телекомунікаційного обладнання OpenRAN (Radio Access Network) призупинив членство російських «Сколтеха» та МТС в організації. Інших російських компаній у вказаному альянсі не було.

Джерело. Про це повідомляє CNews.

Тепер вони не зможуть брати участь у розробках, але при цьому зможуть користуватись готовими відкритими напрацюваннями, опублікованими альянсом OpenRAN. Згадки про російські компанії вже прибрали із офіційного сайту OpenRAN.

Альянс створений у Німеччині у 2018 році. Його ідея полягала в тому, щоб його учасники могли спільно розробляти обладнання для мереж 5G та наступних поколінь зв'язку на базі відкритої архітектури.

Фактично асоціація просувала інтереси операторів стільникового зв'язку і була націлена на вироблення відкритих стандартів обладнання. Це дозволяло операторам менше залежати від вендорів, що домінують на ринку, – європейських Nokia і Ericsson і китайської Huawei. Серед учасників альянсу: Samsung, Cisco, Dell, AT&T, Verizon.

«Сколтех» та МТС приєдналися до нього у грудні 2019 року.

На даний момент у складі альянсу 31 оператор зв'язку з усього світу, включаючи американські та європейські компанії, уточнюють у CNews.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло