Мобілізація не дасть росії нічого, буде просто “більше трупів” і великі втрати в економіці — експерти

Мобілізація не дасть росії нічого, буде просто “більше трупів” і великі втрати в економіці — експерти

На їх думку, ризик застосування росією ядерної зброї мінімальний

Мобілізація не дасть росії нічого, буде просто “більше трупів” і великі втрати в економіці — експерти
kremlin.ru

Мобілізація стане величезною проблемою для російської економіки, оскільки країні доведеться забезпечувати сотні тисяч військовослужбовців. При цьому жодних змін на полі бою не відбудеться, просто буде «більше трупів», а Україна матиме підстави вимагати запровадження нових санкцій проти росії.

Джерело. Про це заявили у розмові з The Insider військові експерти.

Деталі. Генерал-майор СБУ у відставці Віктор Ягун вважає, що росія зараз зіткнеться з такими проблемами, що «всі останні потрясіння здаватимуться просто жартами».

«Один той факт, що мобілізацію в росії оголошували лише три рази (1914, 1941 і 2022 роки), вже говорить сам за себе. Зібрати по містах та селах країни 300 тисяч – це ніщо. А от у що взимку одягнути цю орду, у що взути, чим годувати, як озброїти, і головне, де взяти молодших командирів (обстріляних і мотивованих), які приведуть їх до тями і поведуть на смерть?»

Ягун вважає, що жодних змін стратегії не буде, але «буде більше трупів».

«І це я не кажу про економічні наслідки для країни, з економіки якої вирвали таку кількість робочих рук», – наголошує він.

Подібну думку висловив військовий експерт Сергій Грабський. Він погодився, що економіка країни зазнає втрат, оскільки до мобілізації залучатимуться близько 300 тисяч осіб, при цьому близько 100-200 тисяч людей залишили росію. У результаті російська економіка втратить півмільйона робочих рук упродовж найближчих місяців, вважає Грабський. Також країні необхідно забезпечувати, одягати та годувати ці 300 тисяч мобілізованих.

«Росія своїми діями із завзятістю маніяка стріляє собі в ногу. У НАТОвській школі нас вчили, що війну виграє економіка, а завдання збройних сил – це надати цій перемозі більш-менш задовільних форм. Є приклад із військової історії – Німеччина у Першій Світовій Війні мала найкращу армію та найкращих командирів, і вона в цій війні ні секунди не воювала на своїй території. Вона продовжувала наступальні дії ще влітку 2018 року, і це скінчилося для неї поразкою, тому що об'єктивно вона вступила у бій зі світовими імперіями, посиленими промисловою потужністю США. Вона не могла виграти, і росія у цій війні виграти не може», – сказав Грабський.

Також експерт прокоментував слова путіна щодо застосування росією ядерної зброї. Це не більше, ніж блеф, зазначає він, оскільки це гра «навіть не на рівні росії та України, а на рівні цивілізації та російської імперії».

Він наголосив, що існує серйозна система моніторингу та контролю всіх ядерних об'єктів. Експерт навів приклад ситуації на Запорізькій АЕС, коли всі довго «висловлювали занепокоєння» ситуацією, але як тільки три датчики контролю радіації в районі ЗАЕС перестали відповідати на запити і сигнали, там моментально виявилася місія МАГАТЕ. За словами Грабського, путін «програв у цій справі».

У разі «нехарактерних рухів» на ядерних об'єктах реакція світової спільноти буде миттєвою, запевняє Грабський. При цьому необов'язково також застосовувати у відповідь ядерну зброю, достатньо завдати по об'єкту точкового удару, і ядерний боєприпас стане неможливо використовувати.

«Візьмемо умовний Єйськ, де є сховища тактичної ядерної зброї. Над ним постійно висять супутники, там є зримі та незримі системи моніторингу та контролю рівня радіації, є система оперативної розвідки. Якщо там буде помічено якийсь нехарактерний рух, реакція світової спільноти буде миттєвою. І застосовувати ядерну зброю для удару по цьому об'єкту не треба, бо сам ядерний боєприпас – це штука тендітна і потребує дуже делікатного поводження. Будь-яке порушення умов зберігання або температурного режиму зводить нанівець всі можливості використання. Якщо хтось помітить, що алгоритм запущено і процес пішов, то по цьому об'єкту завдається удар, і не обов'язково ядерний, щоб унеможливити його експлуатацію», – пояснив він.

Проте вплинути на людський фактор та неадекватність рішень неможливо, продовжує експерт. Імовірність застосування ядерної зброї хоч і низька, але вона все ж таки є.

Грабський стверджує, що в такому разі НАТО розцінить це як атаку на країни альянсу, а удар з росії буде попереджений ще на рівні пуску. При цьому ядерна зброя при ударі по ній не вибухає.

«Вона не може вибухнути. Коли я почав проходити спецпідготовку до училища, перше заняття виглядало так – нас виводять на полігон, викладач бере тротилову шашку, кладе її на пісок і стріляє в неї. У нас шок, звичайно, і він вистрілив у неї три-чотири рази. Її роздробило на частини. Ось приблизно те саме і з ядерною зброєю.

Щоб вона спрацювала, необхідний одночасний підрив кількох додаткових зарядів, щоб запустити ланцюгову реакцію. Якщо синхронність порушена або частина зарядів не спрацювала, то ланцюгової реакції не буде. Так, може бути порушена оболонка і буде місцевий сплеск радіації, але не більше».

Бекграунд. Нагадаємо, путін оголосив про мобілізацію на росії 21 вересня, після чого міністр оборони рф Сергій Шойгу пообіцяв призвати 300 тисяч «резервістів».

Журналісти при цьому стверджують, що планується мобілізувати насправді близько мільйона росіян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло