Німеччина погодилася надати притулок росіянам, які втікають від мобілізації

Німеччина погодилася надати притулок росіянам, які втікають від мобілізації

Однак кожну кандидатуру розглядатимуть служби безпеки

Німеччина погодилася надати притулок росіянам, які втікають від мобілізації
Мюнхен
фото DR

Росіяни, які не бажають воювати і уникають мобілізації, можуть отримати притулок у Німеччині.

Джерело. Про це заявила міністр внутрішніх справ країни Ненсі Фезер газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, повідомляє The Moscow Times.

«Будь-хто, хто мужньо виступає проти путінського режиму і тим самим наражається на велику небезпеку, може подати заяву про надання притулку на підставі політичного переслідування», – пообіцяла міністр.

До слів Фезер приєднався міністр юстиції Марко Бушманн.

«Очевидно, багато росіян покидають свою батьківщину – всім, хто ненавидить шлях путіна і любить ліберальну демократію, раді в Німеччині», – написав він у твіттері з хештегом «часткова мобілізація».

Німеччина прийняла близько мільйона українців, які рятуються від російського вторгнення. Також влада країни лояльно ставиться і до росіян, які змушені залишити батьківщину через переслідування влади. За словами Фезер, 438 російських громадян, багато з яких журналісти, скористалися прискореним процесом отримання притулку в Німеччині.

Міністр зазначила, що політичний притулок не надається автоматично. Спочатку заявники мають пройти перевірку з боку служб безпеки.

Інші країни Євросоюзу також обговорюють питання надання гуманітарних віз громадянам росії.

За словами представниці Єврокомісії Аніти Хіпер, навіть якщо це рішення ухвалять, запити на гуманітарні візи мають розглядатися індивідуально.

«Ситуація безпрецедентна, зважаючи на ситуацію у сфері безпеки, ми маємо враховувати і геополітичну ситуацію… Ми в контакті з державами ЄС оцінюємо ситуацію для надання підтримки та підготовки до наступного етапу», – сказала Хіпер.

Бекграунд. При цьому країни Балтії вже повідомили, що не надаватимуть притулку росіянам, які бажають уникнути мобілізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло