У ВР зареєстрували проєкт про виведення з ринку системно важливих банків в умовах воєнного стану

У ВР зареєстрували проєкт про виведення з ринку системно важливих банків в умовах воєнного стану

Установи виводитимуть на підставах, які настали під час агресії рф проти України

У ВР зареєстрували проєкт про виведення з ринку системно важливих банків в умовах воєнного стану
Фото: Getty Images

Що сталося. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8069 про виведення з ринку системно важливих банків в умовах воєнного стану.

Джерело. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Деталі. Депутат зазначив, що виведення установ відбуватиметься на підставах, які настали під час агресії рф проти України. У разі прийняття законопроєкту, процес регулюватиметься Мінфіном, а пропозиції щодо конкретних банків надаватиме Нацбанк.

Щоб націоналізувати фінустанову, її відноситимуть до категорії неплатоспроможних, а далі продаватимуть за 1 грн. Докапіталізації з боку держави проводити не планують. Крім того, не змінюватимуть розмір статутного капіталу банку, не проводитимуть деномінацію акцій та обмін грошових зобов’язань на акції додаткової емісії.

Железняк пояснив, що замість обміну вкладів на акції з наступним їх викупом державою запроваджують припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками істотної участі у ньому, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов'язаннями у дохід банку.

Також держава пропонує відшкодування вартості акцій акціонерам у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії. Утім це буде можливо тільки після компенсації збитків державі Україна від рф.

Бекграунд. Раніше Нацбанк заборонив громадянам росії брати участь в управлінні українськими фінкомпаніями, до яких належать страхові, фінансові та інші небанківські установи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло