Фінляндія та Швеція офіційно вступлять у НАТО до кінця року — посол США

Фінляндія та Швеція офіційно вступлять у НАТО до кінця року — посол США

Головний камінь спотикання — Угорщина і Туреччина

Фінляндія та Швеція офіційно вступлять у НАТО до кінця року — посол США
фото DR

Фінляндія та Швеція офіційно вступлять у НАТО до кінця цього року, вважає посол США у Фінляндії Дуглас Хікі.

Джерело. Його заяву наводить видання Politico.

Деталі. За словами дипломата, наразі лише три країни не ратифікували вступ Фінляндії та Швеції до альянсу: Угорщина, Туреччина та Словаччина.

При цьому Словаччина, припускає Хікі, дасть «зелене світло» вже найближчим часом.

Посол припускає, що Угорщина може озвучити остаточне рішення лише до кінця року, а Туреччина може дати згоду на вступ цих країн до альянсу лише після загальних виборів у червні 2023 року.

Однак американський посол після спілкування з угорським колегою налаштований оптимістично. Дипломат вважає, що після ратифікації з боку Угорщини президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган не захоче один «бути на острові занадто довго».

Наприкінці червня НАТО офіційно запросило Фінляндію та Швецію вступити до Альянсу. Рішення було ухвалено на саміті у Мадриді на тлі російського військового вторгнення в Україну.

В альянсі вважають, що приєднання скандинавських країн зробить євроатлантичний простір безпечнішим.

Російський президент владімір путін називав розширення НАТО на схід однією із причин вторгнення в Україну. При цьому він же заявив, що ситуація з Фінляндією та Швецією відрізняється від України, оскільки з цими країнами росія не має територіальних суперечок, але додав, що розширення військової інфраструктури альянсу «безумовно викличе нашу реакцію у відповідь».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло