The Times of India: Індія почала відмовлятися від російської нафти

The Times of India: Індія почала відмовлятися від російської нафти

Російська нафта перестала бути найдешевшою

The Times of India: Індія почала відмовлятися від російської нафти
фото Pixaby

Один із найбільших покупців російської нафти – Індія – скорочує закупівлі через зростання ціни у зв’язку з високими ставками фрахту суден.

Джерело. Про це пише видання The Times of India, на яке посилається The Insider.

Деталі. За даними видання, місцеві нафтопереробні заводи збільшують закупівлю нафти у країн Перської затоки та Африки.

«З урахуванням фрахту вартість доставки російської нафти виявляється на $5-7 дорожчою, порівняно з аналогічними сортами з інших країн, таких як Murban з ОАЕ», – сказало джерело на ринку нафти.

За його словами, російська нафта перестала бути найдешевшою і програє в ціні та швидкості доставки сортам з Африки та з Близького Сходу. За підсумками вересня Індія імпортує з Росії 2 млн. тонн нафти, що майже в півтора рази менше, ніж у серпні – 3,55 млн. тонн. При цьому за вересень Індія отримала 2,35 млн. тонн нафти з африканських країн, проти 1,16 млн. тонн за підсумками серпня.

На скорочення обсягів закупівель російської нафти могли вплинути планові зупинки індійських нафтопереробних підприємств. Видання зазначає, що про технічні роботи на своїх заводах у вересні повідомляли Indian Oil Corp, Reliance Industries, Bharat Petroleum та Nayara Energy.

Ще одна причина, як стверджує видання, – можливе нарощування поставок нафти до Китаю, який міг перехопити частину потоку до Індії.

Після початку війни в Україні західні країни запровадили санкції, у тому числі й на російську нафту, європейське ембарго набирає чинності 5 грудня, проте прямі поставки в ЄС вже під забороною, оскільки російським суднам заборонено входити до європейських портів.

Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg підрахував, що нафтові доходи росії обвалилися до мінімуму з початку вторгнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло