“Якби я був молодшим, я б вступив в армію України”: Ален Делон долучився до інтерв’ю Зеленського французьким ЗМІ

“Якби я був молодшим, я б вступив в армію України”: Ален Делон долучився до інтерв’ю Зеленського французьким ЗМІ

Президент України виступив перед французькими глядачами

“Якби я був молодшим, я б вступив в армію України”: Ален Делон долучився до інтерв’ю Зеленського французьким ЗМІ
скріншот

Володимир Зеленський дав інтерв'ю французьким ЗМІ, у розмові також взяв участь актор Ален Делон. Розмова, показана в ефірі телеканалу TV5Monde, тривала майже 1 годину 40 хвилин. Інтерв'ю у президента України брали журналісти телеканалу, а також їхні колеги з видань Ouest-France, Nice-Matin, 20 minutes.

Джерело. Про це пише RFI, відеозапис інтерв'ю доступний на сайті TV5Monde.

Про постачання зерна

Президент Зеленський зазначив, що, на жаль, деякі з найродючіших ділянок українського чорнозему зайняті російськими військовими, наприклад, у Херсонській області. В решті країни, за словами Зеленського, вдалося організувати посівну.

Переговори про дотримання умов морських перевезень сільськогосподарської продукції з України, як нагадав Зеленський, відбуваються за посередництва Туреччини. Він також визнав, що росії вдалося зробити Україну непопулярним постачальником зерна для країн Африки:

“Ми втратили довіру кількох африканських держав і намагаємось її повернути. Але росія, яка заявляє про свою турботу про Африку, що вона вклала в цей континент для його підтримки? Майже нічого. Ми хочемо залишатися гарантами продовольчої безпеки у світі. Ми маємо розуміти, що цей голод штучний. Це відбувається з вини росії, тому що зараз пшениці достатньо для задоволення попиту”.

Про втрати на війні

Журналісти звернули увагу на те, що українська влада регулярно повідомляє про свої оцінки втрат з боку росії, але не дає інформації про власні втрати. Володимир Зеленський відповів, що в середньому щодня гинуть 50 українських військовослужбовців, а «показник смертності з російської сторони вп'ятеро вищий». Він також підкреслив, що точних даних про кількість загиблих цивільних осіб, які проживали в Україні, відсутні, і влада має лише приблизні цифри.

Про очікування від Франції

“Я хотів би, щоб Франція зробила більше. Те саме я кажу Еммануелю (Макрону). Він допомагає нам. І в мене з ним хороший діалог. Байден також казав мені, що я багато прошу, і що він мене розуміє. Мені також потрібні більш жорсткі зобов'язання з боку Німеччини та Туреччини”, – сказав Зеленський.

Про мобілізацію в рф

Українського президента запитали і про оголошену в росії мобілізацію. Зеленський заявив, що, на його думку, російській владі вдасться мобілізувати 300 000 чоловіків – така кількість була озвучена міністром оборони рф Сергєєм Шойгу.

“Наші союзники та спецслужби повідомили, що документи, необхідні для цієї мобілізації, були підготовлені задовго до її оголошення. Зі свого боку, росіяни, які мають бути мобілізовані, бояться демонстрацій та арештів. Вони мають добре зрозуміти: як тільки вони опиняться на передовій, їм доведеться стріляти в українців, а ми відповідатимемо. У їхніх інтересах виходити на мітинги. Так працює демократія. І путін не зможе заарештувати всіх”, – наголосив він.

Про погрози ядерною зброєю

На думку Зеленського, світ – чи то ЄС, чи США, Туреччина чи Китай – не допустить використання росією ядерної зброї.

Актор Ален Делон, який брав участь у зустрічі з відеозв'язку, сказав президенту України:

“Ви не заслуговуєте на те, що переживаєте, не заслуговуєте на те, що зараз переживає Україна, що переживає ваш народ. (...) Найбільше на світі ви заслуговуєте, щоб війна закінчилася. Ви нічого не зробили, щоб її спровокувати. Є речі, які я не розумію. Цю війну я не можу прийняти. Коли я бачу, як ви страждаєте щодня, як вмирає народ, вмирають діти, вмирають тварини, це викликає в мене відразу”, – сказав Делон.

«Якби я був на 50 років молодшим, я вступив би в армію України», – сказав 86-річний французький актор.

Зеленський у свою чергу наголосив на важливості того, щоб світові зірки публічно підтримували Україну та запросив Алена Делона до Києва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло