Тариф на передачу електроенергії в Україні планують підвищити на 84% у 2023 році – «Укренерго»

Тариф на передачу електроенергії в Україні планують підвищити на 84% у 2023 році – «Укренерго»

Відповідний проєкт уже виставили для обговорення

Що сталося. НЕК «Укренерго» вирішило ініціювати підвищення у 2023 році на 84% тарифу на передачу електроенергії.

Джерело. Про це йдеться у проєкті, виставленому для обговорення на сайті «Укренерго».

Деталі. Згідно з ним, тариф на передачу електроенергії планують підняти на 84% – до 636,17 грн/МВт-год, а на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 234% – до 207, 63 грн/МВт-год.

«Укренерго» пояснює зростання тарифу на послуги з диспетчерського управління, зокрема, зростанням курсу долара та євро до гривні, збільшенням аварійного запасу “Укренерго”, зростанням витрат на капітальні інвестиції, ціновими змінами на водопостачання та водовідведення.

Зазначається, що підвищення указаного тарифу «напряму не впливає на населення». Оскільки постачання електроенергії побутовим споживачам здійснює постачальник універсальних послуг за фіксованими цінами, що передбачено Порядком формування цін на універсальні послуги.

Водночас тариф може призвести до зростання ціни товари та послуги через вплив на промислових виробників та інших учасників ринку.

Бекграунд. Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський законодавчо заборонив підвищувати тарифи на тепло під час воєнного стану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло