Українці стали брати мікропозики в 12 разів менше – «Опендатабот»

Українці стали брати мікропозики в 12 разів менше – «Опендатабот»

Кількість позик зменшилася після військового вторгнення рф

Українці стали брати мікропозики в 12 разів менше – «Опендатабот»
Фото: "Опендатабот"

Що сталося. Громадяни України взяли мікрокредитів у ІІ кварталі цього року в 12 разів менше, ніж за цей період роком раніше.

Джерело. Про це повідомила сьогодні статистична платформа «Опендатабот».

Деталі. Мікрофінансові організації надали позики на 1,3 млрд грн протягом квітня–червня, порівняно з 16,2 млрд грн кредитів, наданих у квітні–червні 2021 року. «За ІІ квартал було оформлено понад 355 646 договорів. Це вдвічі менше за середню кількість договорів на місяць ще у І кварталі 2022 та в 3,3 раза менше за середню кількість договорів на місяць у 2021», – йдеться в повідомленні платформи.

При цьому середня сума кредиту в ІІ кварталі зменшилася на 28%, а саме з 5079 грн до 3650 грн. Разом з тим з початку року заборгованість за мікрокредитами скоротилася на 18%, до 10,7 млрд грн, станом на початок липня.

Уточнюється, що різке зменшення кількості позик, а також їх сум, відбулося після військового вторгнення рф в Україну.

Бекграунд. У березні Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що на час дії воєнного стану та в тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом. Основні положення закону тоді пояснив НБУ. 9 липня парламент ухвалив у першому читанні законопроект №7441-1, яким пропонується списати або заморозити борги за кредитами позичальників, які під час війни втратили кредитне житло чи автомобіль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло