Українці стали брати мікропозики в 12 разів менше – «Опендатабот»
Кількість позик зменшилася після військового вторгнення рф

Що сталося. Громадяни України взяли мікрокредитів у ІІ кварталі цього року в 12 разів менше, ніж за цей період роком раніше.
Джерело. Про це повідомила сьогодні статистична платформа «Опендатабот».
Деталі. Мікрофінансові організації надали позики на 1,3 млрд грн протягом квітня–червня, порівняно з 16,2 млрд грн кредитів, наданих у квітні–червні 2021 року. «За ІІ квартал було оформлено понад 355 646 договорів. Це вдвічі менше за середню кількість договорів на місяць ще у І кварталі 2022 та в 3,3 раза менше за середню кількість договорів на місяць у 2021», – йдеться в повідомленні платформи.
При цьому середня сума кредиту в ІІ кварталі зменшилася на 28%, а саме з 5079 грн до 3650 грн. Разом з тим з початку року заборгованість за мікрокредитами скоротилася на 18%, до 10,7 млрд грн, станом на початок липня.
Уточнюється, що різке зменшення кількості позик, а також їх сум, відбулося після військового вторгнення рф в Україну.
Бекграунд. У березні Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що на час дії воєнного стану та в тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом. Основні положення закону тоді пояснив НБУ. 9 липня парламент ухвалив у першому читанні законопроект №7441-1, яким пропонується списати або заморозити борги за кредитами позичальників, які під час війни втратили кредитне житло чи автомобіль.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].