ООН звинуватило російські війська у жорстокому поводженні з військовополоненими та мирними жителями в Україні

ООН звинуватило російські війська у жорстокому поводженні з військовополоненими та мирними жителями в Україні

Управління Верховного комісара ООН з прав людини випустило доповідь з цього приводу

ООН звинуватило російські війська у жорстокому поводженні з військовополоненими та мирними жителями в Україні
фото Ukrinform/Rex/Shutterstock

Російські війська та пов'язані з ними озброєні групи скоювали щодо українських полонених позасудові страти, сексуальне насильство та інші види жорстокого поводження, йдеться у доповіді Управління ООН з прав людини, опублікованій у вівторок.

Джерело. Про це передає Голос Америки.

Деталі. У доповіді, опублікованій Управлінням Верховного комісара з прав людини (OHCHR), висловлюється особлива стурбованість щодо жорстокого поводження з цивільними особами та військовополоненими з боку російських військ.

Доповідь складена в період з 1 лютого по 31 липня на основі роботи Місії ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні (HRMMU).

«Збройний напад рф на Україну і пов'язані з ним бойові дії призвели до важкої ситуації з правами людини по всій країні. Збройний конфлікт призвів до широкого спектру порушень прав людини, які стосуються як громадянського населення, так і комбатантів», – йдеться у доповіді.

Матильда Богнер, голова HRMMU, заявила, що українські військовополонені наражаються на серйозний ризик для здоров'я та безпеки з боку російських і проросійських загарбників.

«Вони піддавалися жорстокому поводженню з боку російських сил безпеки та афілійованих з ними озброєних груп, яке, судячи з усього, було систематичним», – сказала вона, представляючи доповідь на прес-конференції в Києві.

OHCHR опублікувало свою доповідь через кілька днів після того, як голова уповноваженого ООН органу з розслідування заявив, що росія скоїла військові злочини, включаючи згвалтування, тортури, страти та ув'язнення дітей у в'язницю на окупованих нею територіях України.

OHCHR зазначає, що продовжує документувати та перевіряти твердження про незаконні вбивства сотень цивільних осіб російськими збройними силами у Київській, Сумській та Харківській областях – районах, які раніше окуповані російськими військами, а тепер повернулися під контроль України.

У доповіді йдеться про те, що порушення прав українських військовослужбовців включають позасудові страти, сексуальне насильство, відмову у справедливому суді та відсутність їжі, води та медичної допомоги.

«Деякі з цих порушень можуть бути прирівняні до воєнних злочинів», – йдеться у доповіді.

Бекграунд. Нагадаємо, Ірина Верещук повідомила, що у полоні російських окупантів перебуває приблизно 2500 військових та цивільних українців, і за минулі обміни нікого з цивільних повернути додому не вдалося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло