Україна повністю заборонила експорт товарів до росії

Україна повністю заборонила експорт товарів до росії

Від початку війни експорт товарів до рф де-факто зупинився, тепер це закріплено і на правовому рівні

Україна повністю заборонила експорт товарів до росії
Фото: flickr.com

Що сталося. Кабінет міністрів прийняв постанову про заборону вивезення товарів з України до росії.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Деталі. Постанова діятиме до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

«Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», – заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами уряду таке рішення не буде мати негативних економічних наслідків: за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію рф склав всього $4,2 млн. Переважно це була продукція з чорних металів і хімічна продукція. Для порівняння: у січні 2022 року українські підприємства експортували до рф товарів на $250 млн.

Бекграунд. Нагадаємо, що водночас мережа європейських операторів ENTSO-E збільшила пропускну спроможність для експорту електроенергії між Україною та Європою на 50 МВт в нічні години. Наступне збільшення пропускної спроможності з Румунією, Словаччиною та Угорщиною буде обговорюватиметься в жовтні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло