Нацбанк розв'язав проблему з нестачею готівки в обмінниках

Нацбанк розв'язав проблему з нестачею готівки в обмінниках

НБУ в черговий раз провів операції з системно важливими банками з обміну готівкової валюти на безготівкову

Нацбанк розв'язав проблему з нестачею готівки в обмінниках
Фото: УНІАН

Що сталося. Національний банк провів операції з обміну безготівкової валюти банків на готівку для підкріплення кас банківських установ на 100 млн доларів і 20 млн євро.

Джерело. Про це повідомила пресслужба регулятора на своїй сторінці в Facebook.

Деталі. «Національний банк України в черговий раз провів операції з системно важливими банками з обміну готівкової валюти на безготівкову для підкріплення кас банків. До обміну НБУ запропонував 100 млн дол. і 100 млн євро», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що такі операції здійснюються для розв'язання проблеми з тимчасовою нестачею готівкової іноземної валюти в касах окремих банків, що виникла через логістичні труднощі з доставкою валюти з-за кордону.

«Заходи з підкріплення кас банків готівкою вже мали ефект. Проблема з нестачею готівкової валюти в касах окремих банків поступово вирішується, про що свідчить, зокрема, зменшення кількості банків – учасників таких операцій», – зазначили в Нацбанку.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що підкріплення Національним банком кас банків готівковою валютою жодним чином не впливає на міжнародні резерви України. Водночас це допомагає банкам задовольнити попит їхніх клієнтів на готівкову валюту, доки не будуть вирішені певні логістичні складнощі під час завезення банками готівкової валюти з-за кордону в умовах повномасштабної війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло