«Газпром» погрожує зупинити останній трубопровід, що качає газ у Європу

«Газпром» погрожує зупинити останній трубопровід, що качає газ у Європу

В результаті санкцій, наголошує російська компанія, буде заборонено будь-які угоди з «Нафтогазом»

«Газпром» погрожує зупинити останній трубопровід, що качає газ у Європу
фото DR

Після того, як обидві нитки «Північного потоку» виявилися пошкоджені, за даними шведських сейсмологів, внаслідок двох “організованих” вибухів і великого витоку газу, «Газпром» виступив із погрозою зупинити останній трубопровід, що качає газ до Європи.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Росія може накласти санкції на «Нафтогаз України» як відповідь на позов, поданий українською компанією в міжнародний арбітраж, заявив «Газпром» у вівторок.

В результаті санкцій, наголошує російська компанія, буде заборонено будь-які угоди з «Нафтогазом», з яким у «Газпрому» на даний момент укладено транзитний контракт. Він передбачає прокачування 40 млрд кубометрів на рік – близько третини від обсягів, які до вторгнення постачалися в Європу.

Наразі «Газпром» щодня прокачує через українську ГТС 42 млн кубів – і це останній потік газу, який Європа отримує з росії.

Трубопровід «Ямал-Європа», який поєднував споживачів у Німеччині та західносибірські родовища, було зупинено у травні через санкції проти EuRoPol GAZ (оператор польської ділянки труби).

У серпні зупинився «Північний потік» після того, як «Газпром» відмовився забирати з Німеччини відремонтовану турбіну Siemens.

Санкції проти «Нафтогазу» можуть бути введені через «несумлінну поведінку» української компанії, стверджує «Газпром».

9 вересня «Нафтогаз» оголосив про подання позову до Міжнародного арбітражного суду (МАС) в Цюріху, в якому звинуватив «Газпром» у порушенні зобов'язань щодо оплати транзиту.

«Нафтогаз» у травні відмовився приймати російський газ через газорозподільний пункт «Сохрановка», розташований на окупованій території Луганської області. Натомість він запропонував «Газпрому» перекинути транзитні обсяги на пункт – «Суджа», але російська компанія відмовилася, після чого Київ подав позов.

«Далі подальші спроби «Нафтогазу України» добиватися розгляду спору в МАС можуть призвести до того, що російські органи державної влади мають усі підстави для запровадження щодо компанії «Нафтогаз України» санкційного режиму та включення до санкційного переліку осіб», – заявив у вівторок « Газпром».

«На практиці це означатиме заборону для «Газпрому» виконувати перед санкційними особами зобов'язання щодо вчинених угод, включаючи здійснення фінансових операцій», – додали в компанії.

Бекграунд. Як повідомлялося, «Газпром» погрожує санкціями проти «Нафтогазу» через ініційований арбітраж.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло