ЄБРР знизив прогноз відновлення економіки України у 2023 році до 8%

ЄБРР знизив прогноз відновлення економіки України у 2023 році до 8%

У травневому звіті показник становив 25%

This material is also available in English
ЄБРР знизив прогноз відновлення економіки України у 2023 році до 8%
Фото: Getty Images

Що сталося. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) знизив прогноз відновлення економіки України в 2023 році з 25% до 8%.

Джерело. Про це йдеться у звіті ЄБРР.

Деталі. Європа очікувала від України, що значні роботи з відновлення наразі вже триватимуть. З огляду на це й змінили рішення. Натомість незмінним залишився показник скорочення ВВП – очікується падіння на 30%.

Банк підрахував, що бойові дії в останні місяці стали більш концентрованими та охопили територію, яка генерує лише близько 20% ВВП. Утім руйнація людського капіталу, інфраструктури та виробничих потужностей значно вплинула на показники.

Також зазначається, що економічна діяльність серйозно порушилася навіть у регіонах, де не було бойових дій. Це пов'язано з проблемами в логістиці, фінансовими труднощами та нестачею робочої сили. Крім того, станом на середину серпня 15% українців виїхали з країни, а ще 15% – переїхали всередині держави.

«Блокада портів, що перешкоджає експорту сільськогосподарської продукції, і руйнування багатьох металургійних підприємств на Сході країни знищили дві основні статті експорту країни, які приносили майже половину всіх довоєнних експортних доходів» – наголосили в ЄБРР.

У банку додали, що початкова висока залежність країни від грошового фінансування дефіциту бюджету на тлі значного дефіциту зовнішнього фінансування призвела до виснаження валютних резервів на 20% у липні поточного року, навіть попри наявність контролю над рухом капіталу.

Утім ситуація почала поліпшуватися з огляду на збільшення надходження зовнішнього фінансування в серпні та вересні. Унаслідок цього до кінця серпня золотовалютні резерви відіграли половину втрат. Відновлення постачання зерна морем й очікування достатнього зовнішнього фінансування можуть стати позитивними факторами для економічної активності до кінця цього року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄБРР має намір надати 25 млн євро для підтримки ліквідності Львова під час війни. Рішення про виділення фінансування має затвердити рада директорів банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло