Завдані війною збитки вже в 1,6 раза перевищують ВВП України – Шмигаль

Завдані війною збитки вже в 1,6 раза перевищують ВВП України – Шмигаль

Насамперед фінансові ресурси потрібні на швидку відбудову

Завдані війною збитки вже в 1,6 раза перевищують ВВП України – Шмигаль
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Що сталося. Збитки, завдані Україні розв’язаною російською федерацією війною, вже в 1,6 раза перевищують ВВП нашої держави.

Джерело. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на селекторній нараді з головами ОВА.

Деталі. «Ситуація зі збитками зафіксована станом на червень. Потреба у коштах, відповідно до цього звіту, майже $350 млрд. Звичайно, ця сума більше, ніж ВВП нашої держави за минулий рік. Звичайно, ми розуміємо, що у першу чергу фінансові ресурси потрібні на швидку відбудову, на швидке відновлення, на соціальну інфраструктуру, на інфраструктуру критичну, на підготовку до зими», – сказав Шмигаль.

За його словами, цей звіт готували у тісній взаємодії фахівці Світового банку, Європейської комісії та уряду.

Крім того, учасники наради приділили увагу питанням відновлення важливої інфраструктури та підготовці до опалювального сезону. «Складний опалювальний сезон буде. Треба підготуватися, скоординуватися», – підкреслив прем’єр.

Шмигаль переконаний в тому, що синергія центральної та місцевої влади є запорукою стабільного проходження зимового періоду та подальшої відбудови країни.

Світовий банк, Європейська комісія та уряд України у співпраці з партнерами 9 вересня презентували спільний звіт з обʼєктивною та незалежною оцінкою нинішніх потреб на відбудову та відновлення України у розмірі $349 млрд.

Бекграунд. Нещодавно уряд виділив з резервного фонду державного бюджету ще 300 млн грн для ліквідації наслідків бойових дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло