Європа готується до перебоїв мобільного зв'язку

Європа готується до перебоїв мобільного зв'язку

Це пов'язано із ймовірною нестачею електроенергії

Європа готується до перебоїв мобільного зв'язку
Фото: Getty Images

Що сталося. Європа почала готуватися до ймовірних перебоїв мобільного зв'язку через ризик нестачі електроенергії.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Поштовхом до початку підготовки стало те, що росія припинила постачати газ, що підвищує загрозу браку електрики. Водночас у Франції ситуація загострюється через те, що кілька АЕС зупинили для проведення технічного обслуговування.

Керівники телекомунікаційних компаній у Європі зазначили, що в багатьох країнах недостатньо резервних систем живлення. Загалом на континенті близько 500 000 комунікаційних веж. Більшість із них мають резервні батареї, але їх вистачає приблизно на 30 хвилин роботи.

План французького дистриб'ютора електроенергії Enedis передбачає ризик відключення світла терміном до двох годин за найгірших умов. Компанія заявила, що змогла ізолювати ділянки мережі для постачання пріоритетних клієнтів (лікарень, ключових промислових та військових обʼєктів). На думку фірми, місцева влада має додати потужності операторів звʼязку до цього переліку.

Телекомунікаційники Швеції та Німеччині теж стурбовані потенційною нестачею електрики. Зазначається, що шведський регулятор PTS разом із операторами звʼязку та іншими державними установами вже обговорюють нормування електрики.

Італійське телекомунікаційне лобі заявило Reuters, що вимагає від уряду, щоб мобільна мережа була захищена від будь-яких відключень електроенергії. Водночас галузеві виробники Nokia та Ericsson уже працюють над помʼякшенням наслідків нестачі електроенергії.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «газпром» погрожує зупинити останній трубопровід, що качає газ у Європу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло