Євросоюз хоче заборонити нові контракти з російськими нафтовими компаніями

Євросоюз хоче заборонити нові контракти з російськими нафтовими компаніями

Деякі країни активно виступають проти санкцій, тож вони ще не узгоджені

Євросоюз хоче заборонити нові контракти з російськими нафтовими компаніями
фото DR

Європейський союз має намір заборонити нові контракти з найбільшими російськими нафтовими компаніями – «Роснефтью», «Газпром нефтью» і «Транснефтью».

Більше того, ЄС має намір запровадити повну заборону надання будь-яких послуг російським компаніям, які займаються видобутком і продажем нафти, якщо вони перевищуватимуть встановлену стелю.

Джерело. Про це пише The Insider з посиланням на EUobserver та джерела, знайомі з переговорами.

Нафтовій галузі у новому санкційному пакеті відведено ключове місце. ЄС має намір провести тотальну атестацію всіх компаній, які працюють із російськими енергоносіями.

Європейські компанії отримають право укладати контракти на транспортування російської нафти лише в тому випадку, якщо її ціна дорівнюватиме або нижча від тієї, яку встановлять у рамках механізму граничних цін, інакше європейським компаніям заборонять з нею працювати.

Крім нафтової галузі, планується запровадити санкції проти державної компанії «Алроса»: її активи будуть заморожені, а фінансові транзакції заборонені. При цьому запроваджувати повну заборону на російські алмази ЄС не готовий.

Санкції також торкнуться імпорту ікри, горілки, сигарет, продукції сталеливарної та лісової промисловостей.

Джерела стверджують, що узгодити ці санкції складно, оскільки деякі країни виступають проти них. Наприклад, Угорщина відмовлялася підтримувати нові енергетичні санкції, а Греція, Мальта та Кіпр можуть відмовитися підтримувати ініціативу про граничні ціни на нафту, що може вдарити по судноплавних компаніях.

Проте узгодити всі рестрикції європейські чиновники мають намір до саміту у Празі, який пройде 6–7 жовтня. Як очікується, саме тоді буде запроваджено новий санкційний пакет.

Бекграунд. Як повідомлялося, новий пакет санкцій ЄС проти росії зачепить понад 1300 осіб та організацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло