Газопровід «Турецький потік» слідом за «північними» може зупинитися повністю — Радіо Свобода

Газопровід «Турецький потік» слідом за «північними» може зупинитися повністю — Радіо Свобода

росія припиняє обслуговування газопроводу, називаючи головною причиною західні санкції

Газопровід «Турецький потік» слідом за «північними» може зупинитися повністю — Радіо Свобода
фото DR

Газопровід «Турецький потік» опинився під загрозою зупинення. В оператора трубопроводу, компанії South Stream Transport B.V. 17 вересня відкликали ліцензію, що, згідно з чинним європейським законодавством, має призвести до повної зупинки газопроводу.

Джерело. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на документ Центрального управління імпорту та експорту Нідерландів (CDIU), а також на джерела, близькі до компанії.

Деталі. Видання також наводить витяг із листа гендиректора компанії Олега Аксютіна, у якому йдеться, що відкликання ліцензії змушує його вимагати «зупинити виконання всіх договорів, що стосуються технічного супроводу газопроводу, всі види підтримки, зокрема усні».

При цьому комерційне транспортування газу має бути зупинено, трубопровід повинен використовувати лише технічний газ для збереження власної працездатності.

Через санкції оператор газопроводу тепер не може належним чином його обслуговувати, оскільки всі необхідні матеріали, обладнання потрапили до списків санкцій. У ще одному листі, витяги з якого наводить видання, йдеться про термінову вимогу зупинити всі контракти з постачальниками з 16 вересня 2022 року, і наводиться список компаній, представників яких необхідно повідомити: Comita, Subsea7, StarCOE, Valveitalia, Norrexim, Intecsea, «Газпром трансгаз Краснодар» і «Старстрой».

«Труба залягає на глибині 3 кілометри, у всьому басейні Чорного моря досить складна сейсмічна обстановка, там проходять межі тектонічних плит, за цілісністю газопроводу потрібно постійно стежити. Для цього є спеціальні судна. Наразі вся ця робота повністю припинена», – каже джерело «Радіо Свобода».

Джерела видання стверджують, що South Stream Transport подала заявку на нову ліцензію, проте гарантій на відновлення ніхто дати не може, тому газопровід ризикує бути зупиненим.

«Радіо Свобода» також зазначає, що компанія досі не повідомила про ці проблеми Туреччині, яка є основним споживачем газу за цим маршрутом.

Наразі «Турецький потік» залишається останнім маршрутом постачання газу до Європи, який працював без перебоїв.

Газопровід Ямал – Європа, який проходив через Польщу, було зупинено ще в травні, українська газотранспортна система працює лише на третину, насамперед через військові дії, при цьому «Газпром» погрожує зупинити постачання і через територію України.

Обидва «Північні потоки» було пошкоджено.

Основними європейськими споживачами газу з «Турецького потоку» є Болгарія, Греція, Північна Македонія, Сербія та Угорщина.

Бекграунд. Як повідомлялося, труби «Північного потоку – 1 та 2» можуть назавжди залишитися непридатними для експлуатації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло