Прокуратура США звинуватила Дерипаску в порушенні санкцій і розповіла про його коханку і двох дітей

Прокуратура США звинуватила Дерипаску в порушенні санкцій і розповіла про його коханку і двох дітей

Вони добивалися того, щоб діти народилися в США і отримали американське громадянство

Прокуратура США звинуватила Дерипаску в порушенні санкцій і розповіла про його коханку і двох дітей
фото Flickr

Прокуратура США в четвер звинуватила російського мільярдера Олега Дерипаску в обході санкцій, які були введені проти нього в 2018 році. Обвинуваченими у справі також проходять Ольга Шрікі, громадянка США, яка, згідно з обвинуваченням, допомагала Дерипасці обходити санкції та вела його справи у США, помічниця мільярдера Наталія Бардакова та Катерина Вороніна (Лобанова), яку називають матір'ю дітей бізнесмена.

Джерело. По це пише “Агентство” з посиланням на обвинувальний акт прокуратури США.

Деталі. У документі йдеться, що Олег Дерипаска використав фейкове ім'я Олег Мухамедшин. Людина з таким ім'ям дійсно займала керівні посади в компаніях Дерипаскі En+ Group і «Русал». На сторінці Олега Мухамедшина в LinkedIn йдеться, що він досі обіймає посаду заступника гендиректора у «Русалі». Мухамедшин активно спілкувався зі ЗМІ та брав участь у галузевих конференціях. «Агентство» спробувало отримати коментар Олега Мухамедшина, але він повісив слухавку після слова «журналіст».

Як стверджується в обвинуваченні прокуратури, Дерипаска перебуває в стосунках із Лобановою з 2015 року.

В 2020 році вагітна Лобанова прилетіла до США приватним літаком, щоб народити в країні дитину, йдеться в документі. У цьому їй допомагали Шрікі та Бардакова, оплачував усі витрати Дерипаска, що є порушенням американських санкцій.

На пологи було витрачено понад $300 000. У свідоцтві про народження Лобанова не стала вказувати ім'я батька, але дитина отримала по-батькові Олегович, а його прізвищем мати обрала «варіацію прізвища Дерипаски з парою змінених літер», стверджується в документі.

У 2022 році Лобанова спробувала знову в'їхати до США, щоб народити ще одну дитину, але її не впустили до країни після допиту. У документі йдеться, що Лобанова давала неправдиві свідчення офіцерам Міністерства внутрішньої безпеки США, щоб приховати зв'язок із Дерипаскою, а також роль Шріки та Бардакової у фінансових операціях на сотні тисяч доларів, які порушували санкційний режим.

У ході допитів Лобанова стверджувала, що батька її сина звуть «Алек Дерибаско» і що вона не знає, де він живе та працює, а відповідаючи на запитання про Олега Дерипаску, називала його другом.

Ольга Шрікі, як йдеться у документі, з 2013 по 2018 роки працювала в американській інвесткомпанії Дерипаски Basic Element. Після введення проти мільярдера санкцій та закриття компанії вона продовжила працювати на бізнесмена, отримуючи від нього сотні тисяч доларів.

Шрікі та Бардакова від імені Дерипаски відправляли подарунки американським і канадським політикам та журналістам, а також Лобановій, яка приїхала в США на пологи, купували для бізнесмена особисті речі, у тому числі iPhone та одяг, а також продавали контрольоване ним майно, у тому числі музичну студію за $3 млн у Лос-Анджелесі.

Цю посередницю, Ольгу Шрікі, було заарештовано вранці 29 вересня.

Обвинувальний висновок також повідомляє про намір федеральної влади конфіскувати майно Дерипаски в країні, в тому числі його нерухомість та кошти, отримані від продажу студії.

Бекграунд. Санкції проти Дерипаски Вашингтон запровадив у 2018 році в рамках пакету обмежень через втручання у вибори 2016 року. До цього під обмеження потрапили компанії, які тоді контролював бізнесмен, зокрема En+ Group та «Русал». Пізніше Дерипаска втратив контроль у них, після чого компанії були виключені зі списків санкцій.

Дерипаска з 2001 року був одружений з Поліною Юмашовою, онукою Бориса Єльцина. У 2019 році вона повідомила про те, що розлучилася з олігархом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло