Нацбанк забороняє Р2Р-перекази з гривневих карток на закордонні

Нацбанк забороняє Р2Р-перекази з гривневих карток на закордонні

Громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків

Нацбанк забороняє Р2Р-перекази з гривневих карток на закордонні
Фото: УНІАН

Що сталося. Національний банк України з 5 жовтня повертає заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.

Джерело. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Деталі.  «Після понад семи місяців воєнного стану роль такого інструмента для підтримання громадян за кордоном зменшується, водночас ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються», – повідомляється на сайті НБУ.

Утім в НБУ звертають увагу, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів.

Також із 1 жовтня Нацбанк дозволив переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.

Також громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта.

Крім того, зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту розміром 100 000 грн (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до quasi cash.

Бекграунд. Нагадаємо: одразу із введенням воєнного стану в Україні, 24 лютого 2022 року, Національний банк запровадив певні обмеження щодо зняття готівкових коштів в гривні та іноземній валюті. Пізніше деякі з цих обмежень регулятор частково відмінив, але решта продовжує діяти. Які ж саме обмеження щодо роботи банківської системи діють сьогодні та як вони впливають на економіку України, розповів Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло