Україна запросить $1,3 млрд від МВФ у межах програми RFI

Україна запросить $1,3 млрд від МВФ у межах програми RFI

Кошти можуть надійти вже в жовтні, після схвалення дирекції фонду

Україна запросить $1,3 млрд від МВФ у межах програми RFI
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Україна запросить $1,3 млрд додаткової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у межах програми Rapid Financing Instrument (RFI).

Джерело. Про це повідомляє Національний банк України (НБУ).

Деталі. RFI надає можливість швидкого доступу до фінансової допомоги тим країнам, у яких виникли термінові потреби для збалансування платіжного балансу, зокрема внаслідок воєнних конфліктів. Розширення інструментів антикризового фінансування дало змогу Україні звернутися за новим траншем.

У Нацбанку зазначили, що кошти можуть надійти вже в жовтні. Утім для цього відповідне рішення має ухвалити Рада виконавчих директорів МВФ.

«Ми дуже вдячні Фонду за допомогу. Цінуємо надану зараз підтримку. Також сподіваємося на якнайшвидший початок роботи над новою повноцінною програмою МВФ для України. Ми готові до впровадження такої програми, попри невизначеності, спричинені військовими діями», – прокоментував голова НБУ Кирило Шевченко.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що МВФ та ЄС обговорюють збільшення бюджетної допомоги Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло