Підрив “Північних потоків” може стати найбільшим в історії викидом метану і ударом по клімату

Підрив “Північних потоків” може стати найбільшим в історії викидом метану і ударом по клімату

З кожного з чотирьох розривів виділяється близько 23 тонн метану на годину

Підрив “Північних потоків” може стати найбільшим в історії викидом метану і ударом по клімату
фото АР

Підриви в системі газопроводів «Північний потік 1 і 2» на дні Балтійського моря призвели, ймовірно, до найбільшого з будь-коли зареєстрованих викидів метану, що завдає важкої шкоди клімату, повідомила в п'ятницю Програма ООН з навколишнього середовища.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Величезний шлейф висококонцентрованого метану – парникового газу, набагато потужнішого, ніж вуглекислий газ, – було виявлено цього тижня під час аналізу супутникових знімків дослідниками, з Міжнародної обсерваторії викидів метану (IMEO).

«Це справді погано, швидше за все, це найбільший з виявлених коли-небудь викидів, – сказав Манфреді Кальтаджіроне, голова IMEO. – Це дуже погано у той момент, коли нам критично необхідно скорочувати викиди».

Дослідники з GHGSat, яка використовує супутники для моніторингу викидів метану, оцінили швидкість витоку з однієї з чотирьох точок розриву у 22 920 кг на годину. Це еквівалентно спалюванню близько 285 тонн вугілля щогодини, йдеться у заяві GHGSat.

«Цей показник дуже високий, особливо якщо врахувати, що минуло чотири дні після розриву», – заявили в компанії.

Удосконалені супутникові технології в останні роки швидко розширили можливості вчених з пошуку та аналізу викидів парникових газів, що, як сподіваються деякі уряди, допоможе компаніям виявляти та запобігати викидам метану.

Підриви газопроводів «Північний потік 1 і 2», що йде з росії до Європи, породили безліч теорій, але мало чітких відповідей про те, хто завдав шкоди. І росія, і Євросоюз заявляють, що вибухи – це робота диверсантів.

Бекграунд. Нагадаємо, в Міноборони Британії вважають, що «Північний потік» могли підірвати російським підводним апаратом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло