Український експорт зріс на 23% за місяць

Український експорт зріс на 23% за місяць

Вересневий показник експорту – найкращий з лютого

Український експорт зріс на 23% за місяць
Фото: pixabay.com

Що сталося. У вересні обсяг українського експорту зріс більше ніж на 23% у грошовому еквіваленті проти серпня цього року. Українські підприємства експортували продукції на $4,144 млрд, тоді як у серпні – $3,363 млрд. Це найкращий результат з лютого 2022 року.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Деталі. Об’єм експорту зріс і в кількісному еквіваленті. Якщо у серпні обсяг вивезеної за кордон продукції складав 7,29 млн тонн, то у вересні цей показник виріс на 32% – до 9,66 млн тонн.

«Зараз ми спостерігаємо висхідну динаміку експорту української продукції. Якщо в липні обсяги експорту складали 5,79 млн тонн, в серпні – 7,29 млн тонн, то у вересні маємо 9,66 млн тонн.

Найголовніший успіх – це скорочення торгового дефіциту. Сальдо торгівлі товарами на жаль поки ще негативне, але при цьому від’ємний показник в порівнянні з серпнем скоротився в три рази», – зазначає міністр економіки Юлія Свириденко.

Що стосується структури українського експорту, то найбільше Україна експортувала зернових, соняшникової олії, електроенергії та продукції горно-металургійного комплексу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло