Експорт агропродукції з України зріс на 41% за місяць

Експорт агропродукції з України зріс на 41% за місяць

Держава продала майже 7 млн тонн збіжжя у вересні

Експорт агропродукції з України зріс на 41% за місяць
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Експорт агропродукції з України збільшився на 41% у вересні, якщо порівняти з минулим місяцем.

Джерело. Про це повідомив очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков.

Деталі. Загалом за вересень держава вивезла 6,9 млн тонн збіжжя. Для цього переважно використовували «зернові коридори» – 3,8 млн тонн вантажів припало на морські перевезення. Отже, у вересні обсяг експорту збільшився більш ніж у двічі, а прийом суден під завантаження – у 2,5 раза,до 168 суден на місяць.

Ще 1,24 млн продовольства відправили через порти Дунаю. До того ж влада планує залучити іноземні інвестиції у розвиток Дунайського портового кластера. Для початку проєкт потребує $200 млн. Наразі відомство працює над тим, щоб включити українську частину річки в Транс’європейську транспортну мережу (TEN-T).

Залізничними шляхами Україна експортувала 1,18 млн тонн продовольства. Це приблизно на 200 000 тонн більше, ніж місяць тому. Міністр додав, що держава розвиває залізничну інфраструктуру на кордоні з ЄС, аби додатково збільшити потужності залізниці.

Автомобільним транспортом вивезли 640 000 тонн збіжжя. Кубраков зазначив, що останніми місяцями а співпраці з польськими партнерами Україна збільшила пропускну спроможність пункту Краківець – Корчова. Водночас суттєво зменшилися черги на ключових пунктах пропуску на польському напрямку. Ці рішення дозволили забезпечити стабільне перевезення агропродукції через західні кордони.

«Усі ці кроки потрібні не тільки Україні. Світова інфляція, зокрема підвищення цін на продукти харчування, гуманітарна криза в країнах Африки та Азії роблять український агроекспорт фактором глобальної безпеки», – прокоментував очільник.

У повідомленні наголошується на тому, що частка аграрної продукції в загальному обсязі експорту за вересень становила 71%.

Експорт агропродукції з України виріс на 41% за місяць

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що караван із 6 суден відчалив від Великої Одеси. На борту близько 115 000 тонн агропродукції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло