Голова Верховного Суду відрахував громадянина рф Львова зі штату

Голова Верховного Суду відрахував громадянина рф Львова зі штату

Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ

Голова Верховного Суду відрахував громадянина рф Львова зі штату
Богдан Львов
Фото: pravo.ua

Що сталося. Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував голову Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду суддю Богдана Львова зі штату суду.

Джерело. Про це повідомляють у Верховному Суді.

Деталі. «Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду відповідно до закону України «Про судоустрій і статус суддів» має голова суду», – йдеться у повідомленні.

Коментарі. У повідомленні суд наводить коментар Князєва щодо цього: «Це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та Закону застосовуються вперше. Але в часи повномасштабної війни з Російською Федерацією, коли на фронті та в тилу гинуть наші найкращі громадяни, ми не можемо дозволити навіть найменший сумнів в об’єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів».

На думку голови Верховного Суду, попри те, що сам Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ, «його дії та сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, викликають недовіру суспільства до рішень Верховного Суду, чого ніколи не має статися».

Князєв наголошує, що «навіть відпустка судді Богдана Львова не вирішує проблеми його російського громадянства, адже відпустка не позбавляє особу повноважень, натомість створює враження про подальшу наявність у Богдана Львова повноважень судді Верховного Суду та голови КГС ВС».

Голова Верховного Суду зазначає, що суд у своїх діях «покладається на відомості Служби безпеки України до того моменту, доки їх не спростовано в передбаченому законом порядку, тож Богдан Львов не позбавлений права доказувати відсутність у нього громадянства Росії».

Бекграунд. Нагадаємо: заступник голови українського Верховного суду та очільник Касаційного господарського суду Богдан Львов, який має доступ до державної таємниці, виявився громадянином рф.  Від російського громадянства суддя не відмовився ані у 2014 році, ані після 24 лютого 2022-го.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло