Вирішальна битва за Херсон може відбутися в середині листопада – Financial Times

Вирішальна битва за Херсон може відбутися в середині листопада – Financial Times

Наразі українські сили просуваються до міста з північного сходу та півночі

Вирішальна битва за Херсон може відбутися в середині листопада – Financial Times
фото ЗСУ

Україна готується до вирішальної битви за повернення територій на півдні країни, включаючи Херсон.

Як повідомляє Financial Times з посиланням на свої джерела серед чиновників та законодавців США, ключова битва має відбутися до зими, яка ускладнить умови для України.

Деталі. Успіх у контрнаступі відразу на двох фронтах, досягнутий останніми днями, може бути використаний як додатковий імпульс, щоб відтіснити російські сили зі стратегічних районів півдня.

«Якщо взяти під контроль Херсон, можна перешкодити російській армії дійти до Одеси, захопити яку, я думаю, росіяни насправді прагнуть», – зазначив високопоставлений представник армії США.

Військові та аналітики, опитані Financial Time, очікують, що ЗСУ можуть звільнити Херсон після середини листопада.

Наразі українські сили просуваються до міста з північного сходу та півночі, повідомило одне джерело у Міноборони США.

«Їм потрібно щось робити з Херсоном, і найближчим часом», – зауважив неназваний західний дипломат. Він додав, що військові успіхи піднімають моральний дух українців та свідчать про те, що надане Заходом озброєння використовується якнайкраще.

Інші співрозмовники видання зазначають, що українським силам необхідно відвоювати південь до зими – до того, як місцевість стане важкопрохідною. У зимових умовах маневрування буде ускладнено для обох сторін, проте перевагу матимуть ті, хто обороняється, оскільки їм не потрібно робити зайвих маневрів.

Наступ ускладнений і зміцненням росіянами своїх позицій на півдні, зазначив представник НАТО. За його словами, українцям знадобляться більші сили, щоб пробити цю оборону. Однак, як нагадав представник міністерства оборони США, у росіян виникли труднощі із забезпеченням лінії фронту та доставкою необхідних вантажів, чим може скористатися Київ.

Відвоювати території на півдні, як вважають співрозмовники FT, необхідно для зміцнення позиції України у переговорах, якщо вони розпочнуться.

Як вважає член Палати представників Бред Шерман, врегулювання конфлікту в Україні можливе за шість-вісім місяців, а до цього Україні потрібно повернути собі якомога більше територій.

Бекграунд. Внаслідок успішного контрнаступу на сході Україна відвоювала більшу частину територій Харківської області, окупованих росією з початку війни. У тому числі ЗСУ оточили та зайняли стратегічно важливий Лиман, а нині продовжують наступ на Луганщині.

У Херсонській області, як випливає з карт Міноборони рф, лінія фронту змістилася на південь на 30 кілометрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло