Росія запропонувала постачати газ в Європу по єдиній вцілілій нитці «Північного потоку»

Росія запропонувала постачати газ в Європу по єдиній вцілілій нитці «Північного потоку»

Росіяни скаржаться, що їх не долучили до розслідування вибухів на газопроводах

Росія запропонувала постачати газ в Європу по єдиній вцілілій нитці «Північного потоку»
фото Reuters

Росія готова постачати газ у Європу по єдиній непошкодженій гілці газопроводу «Північний потік 2».

Джерело. Про це заявив віце-прем'єр рф Олександр Новак, повідомляє moscowtimes.eu.

Пряма мова. «Якщо будуть прийняті відповідні рішення європейськими колегами щодо необхідності постачання газу для європейських споживачів цим газопроводом, будуть проведені всі необхідні юридичні формальні процедури для запуску, ми будемо готові забезпечувати постачання цим маршрутом», – пообіцяв Новак.

«Північний потік 2» знаходиться в «належному» технічному стані, стверджує віце-прем'єр. Він був добудований та заповнений технічним газом, проте потрапив під санкції, тому не був сертифікований.

Новак поскаржився, що до розслідування витоків, які розпочали Данія та Швеція, не було підключено ні оператора проекту Nord Stream, ні «Газпром» чи “Ростехнадзор”.

«Ми вважаємо, що таке розслідування має відбуватися об'єктивно, за участю російських фахівців для того, щоб об'єктивною була картина того, що сталося. І лише після цього можна буде зробити відповідні висновки. Тому ми наполягаємо на цій участі і, відповідно, розраховуємо, що така робота буде проводитися спільно з нашими фахівцями», – заявив віце-прем'єр.

За словами чиновника, технічні можливості відновити газопроводи в росії є, але це потребує часу та коштів.

«Я впевнений, що будуть знайдені відповідні можливості», – сказав Новак. Він назвав подію диверсією та припустив, що за нею можуть стояти США, Польща та Україна.

Про аварію на одній із ниток магістралі «Північний потік 2» стало відомо в ніч проти 26 вересня. Також виток газу був зафіксований з обох ниток першого «Північного потоку».

Американські чиновники вважають росію головним підозрюваним у пошкодженні ниток газопроводу, російський президент путін натомість заявив, що за підривами газопроводів стоять “англосакси”.

Більше про “підозрюваних” – в матеріалі Mind “Фокуси «газпрому»: чому підриви «Північних потоків» вочевидь організувала росія”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло