NYT: спецслужби США запідозрили Україну у вбивстві пропагандистки Дугіної

NYT: спецслужби США запідозрили Україну у вбивстві пропагандистки Дугіної

Українська влада наполягає, що така ціль, як Дугіна, не становить жодного тактичного інтересу

NYT: спецслужби США запідозрили Україну у вбивстві пропагандистки Дугіної
фото DR

Спецслужби США вважають, що частина українського уряду санкціонувала підрив автомобіля під Москвою у серпні, внаслідок якого загинула Дар'я Дугіна, донька відомого російського націоналіста. Це стало елементом таємної операції, яка, як побоюються американські посадовці, може розширити конфлікт.

Джерело. Про це пише The New York Times.

Деталі. За словами офіційних осіб, Сполучені Штати не брали участі у нападі ні шляхом надання розвідувальної інформації, ні іншої допомоги. Американські чиновники також заявили, що не знали про операцію заздалегідь і виступили би проти неї, якби з ними проконсультувалися.

За їхніми словами, після цього американські офіційні особи дорікнули українським чиновникам у зв'язку з вбивством пропагандистки.

Ретельно проведена оцінка української співучасті, про що раніше не повідомлялося, була поширена в уряді США минулого тижня.

Україна заперечувала свою причетність до вбивства одразу після теракту, і українські високопосадовці повторили ці спростування, коли їх запитали про оцінку американської розвідки.

Сполучені Штати стурбовані тим, що такі атаки, хоч і мають велике символічне значення, не мають прямого впливу на поле бою і можуть спровокувати москву на завдання власних ударів по високопосадовцям.

Американські офіційні особи були розчаровані відсутністю прозорості України щодо її військових і таємних планів, особливо на території росії, пише видання.

З початку війни спецслужби України продемонстрували здатність проникати в росію для проведення диверсійних операцій. Проте вбивство Дугіної було б однією з найсміливіших операцій на сьогоднішній день, показавши, що Україна може дуже близько підібратися до відомих росіян.

Деякі американські офіційні особи підозрюють, що фактичною метою операції був батько Дугіної, російський ультранаціоналіст Алєксандр Дугін, і що оперативники, які її проводили, вважали, що він буде перебувати в машині зі своєю донькою.

Американські посадовці, які розповіли про ці дані розвідки, не розкрили, хто з українського уряду, як вважають, санкціонував місію, хто здійснив напад і чи знав про це президент Володимир Зеленський.

Радник президента Михайло Подоляк заявив у розмові з NYT, що український уряд непричетний до вбивства Дугіної.

«Ще раз наголошу, що будь-яке вбивство під час війни в тій чи іншій країні повинно мати якесь практичне значення. Воно має усунути якусь конкретну мету, тактичну чи стратегічну. Хтось на зразок Дугіної не є для України тактичною чи стратегічною метою», – стверджує він.

Сполучені Штати наполягали на тому, щоб Україна більше розповідала про свої військові плани. На початку війни офіційні особи США визнавали, що часто знали більше про військові плани росії – завдяки налагодженим каналам зі збору інформації – ніж про наміри Києва.

З того часу співпраця розширилася. Влітку Україна поділилася своїми планами вересневого військового контрнаступу зі США та Великою Британією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло