НБУ може переглянути прогноз інфляції у бік зменшення

НБУ може переглянути прогноз інфляції у бік зменшення

На це вплинуло покращення логістики, відкриття портів, зменшення курсових коливань тощо

НБУ може переглянути прогноз інфляції у бік зменшення
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Національний банк України може переглянути прогноз стосовно інфляції гривні за результатами 2022 року в бік зменшення.

Джерело. Про це пише Forbes з посиланням на заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука.

Деталі. Оцінку хочуть передивитися з огляду на покращення логістики, зниження цін на пальне, відкриття чорноморських портів, зменшення курсових коливань тощо.

«У свій липневий прогноз НБУ заклав повернення податків на пальне та запровадження додаткового імпортного збору. Але зараз ми бачимо, що ці ініціативи, якщо і реалізовуватимуться, то зовсім не тією мірою, що прогнозували. І це дасть додатковий стримувальний ефект на інфляцію», – пояснив Ніколайчук.

На наступний рік Нацбанк прогнозує зменшення інфляційного фактора шляхом покращення спроможності українського бізнесу нарощувати виробництво сільськогосподарської продукції та логістичних можливостей.

«Ми очікуємо уповільнення інфляції, але повернутись одразу з 30% до цілі у 5% – це не реалістично. Інфляція – це інерційний процес, який розтягується у часі», – уточнив заступник.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що інфляція в Україні в серпні 2022 року прискорилася до 23,8% у річному вимірі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло