“Не дай бог якийсь магазин піде з ринку”: Лукашенко заборонив цінам зростати

“Не дай бог якийсь магазин піде з ринку”: Лукашенко заборонив цінам зростати

Так білоруський диктатор вирішив боротися з інфляцією

“Не дай бог якийсь магазин піде з ринку”: Лукашенко заборонив цінам зростати
www.belta.by

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заборонив підвищувати ціни у країні. Таке рішення він обґрунтував «позамежною» інфляцією у країні. Щодо порушників президент доручив застосовувати жорстких заходів.

Джерело. Про це повідомляє агентство БелТА.

Пряма мова. «З 6-го числа заборонено будь-яке зростання цін. За-бо-ро-не-но! З сьогоднішнього дня. Не з завтрашнього дня, а з сьогоднішнього. Щоб за добу не накрутили ціни. Тому від сьогодні зростання цін забороняється. І не дай бог хтось по бухгалтерії проведе заднім числом щось, якісь розрахунки, перерахунки», – заявив Лукашенко на нараді з економічним блоком уряду.

Глава держави назвав рішення вимушеним, бо «ціни сьогодні є позамежними».

«Вони вперлися в стелю. Далі ціни підвищувати ніде не можна. Немає необхідності. Але бувають винятки. І ці винятки під контролем міністра та губернаторів. Всі», – сказав він.

Винятки прийматимуться міністрами чи головами облвиконкомів. До тих, хто все ж таки підвищить ціни, президент доручив вживати жорстких заходів аж до порушення кримінальної справи та арештів. За цим буде стежити генеральний прокурор та голова Комітету держконтролю.

«Не дай бог якийсь магазин піде або він буде закритий, якась контора, забігайлівка та інші. Не дай бог вони підуть з ринку. Ви за це відповісте», – пригрозив президент.

На нараді Лукашенко поставив завдання уряду та Нацбанку знизити рівень інфляції до 7-8% до 2023 року. Уряд має надати заходи регулювання за два тижні. При цьому до липня 2022 року інфляція в Білорусі перевищила 17%, випливає із даних Нацбанку країни.

Бекграунд. Нагадаємо, Лукашенко підтвердив, що Білорусь бере участь у російській війні проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло