Азербайджан збільшить постачання газу до Європи вдвічі, але не одразу

Азербайджан збільшить постачання газу до Європи вдвічі, але не одразу

Для нарощування поставок країна запускає нові родовища

Азербайджан збільшить постачання газу до Європи вдвічі, але не одразу
фото Anadolu Agency

Азербайджан має намір збільшити поставки газу в Європу щонайменше вдвічі, проте для цього знадобиться час та інвестиції. Досягти амбітного завдання Баку має намір до 2027 року – таку мету поставив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Джерело. Слова президента наводить агентство «АзерТАДЖ», на яке посилається The Insider.

Деталі. У 2022 році Азербайджан вже збільшив поставки газу до Європи на 40%, при цьому потенціал попиту, як і раніше, великий, упевнений Алієв.

Президент також нагадав про нещодавно підписаний меморандум з європейською владою про збільшення поставок газу, проте визнав, що різко наростити постачання одразу не вийде – потрібні вкладення.

«Ми плануємо збільшити експорт газу до Європи щонайменше вдвічі. Тобто якщо минулого року він становив 9 млрд кубометрів, отже, 2027 року становитиме 18 млрд кубометрів, а може, й більше», – заявив Ільхам Алієв.

Президент Азербайджану зазначив, що для нарощування поставок країна запускає нові родовища.

«Наші газ, нафта, а також електроенергія експортуватимуться на європейський континент. Для досягнення цього в даний час розробляються конкретні програми, можливо, рано говорити про це. Однак сподіваюся, що у найближчі 6–7 місяців у цій галузі буде досягнуто серйозного прогресу», – зазначив президент Азербайджану.

Місце російського газу на європейському ринку здебільшого вже посів американський скраплений природний газ (СПГ). Крім нього, на збільшення ринкової частки претендують Катар, Алжир, Азербайджан, Норвегія та інші країни, які можуть наростити поставки газу до Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло