Макрон: ЄС створив спецфонд обсягом 100 млн євро для прямої військової допомоги Україні

Макрон: ЄС створив спецфонд обсягом 100 млн євро для прямої військової допомоги Україні

Крім того, Франція обговорює з Данією передачу Україні нових САУ «Caesar»

Макрон: ЄС створив спецфонд обсягом 100 млн євро для прямої військової допомоги Україні
фото DR

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив у п'ятницю про створення «спеціального фонду», щоб Україна могла «купувати безпосередньо у французьких промисловців обладнання, яке їй найбільше потрібне для підтримки своїх військових дій».

Джерело. Про це Макрон заявив сьогодні під час прес-конференції в Празі, пише Le Figaro.

Деталі. Фонд дозволить надалі постачати оборонне озброєння Україні, сказав Макрон. Початковий обсяг фонду становитиме 100 млн євро.

Через нього Україна, як зазначив Макрон, зможе «закуповувати безпосередньо у наших промисловців техніку, яка їй найбільше потрібна для підтримки своїх військових зусиль». Фонд також дозволить « мати можливість працювати з французькою оборонно-промисловою базою».

На додачу, він заявив, що Франція обговорює з Данією передачу Україні нових САУ «Caesar».

«Ми також ведемо переговори з нашими данськими партнерами про постачання зброї Caesar. У будь-якому разі ми до цього готові і готові також до співфінансування. Це дало б змогу доставити кілька одиниць цієї артилерійської системи, загалом 6», – додав президент Франції.

Бекграунд. Як повідомлялося, Франція може передати Україні нові САУ Caesar, які спочатку призначалися для Данії. Зі свого боку Данія готова відмовитися від частини гаубиць.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло