Українські військові повідомили про перебої в роботі Starlink під час наступу ЗСУ - FT

Українські військові повідомили про перебої в роботі Starlink під час наступу ЗСУ - FT

Деякі пристрої SpaceX Ілона Маска перестали працювати, коли українські військові звільнили окуповану територію

Українські військові повідомили про перебої в роботі Starlink під час наступу ЗСУ - FT
фото DR

Українські військові повідомляють про збої у роботі терміналів Starlink на передовій. Це перешкоджає діям щодо звільнення території від російських військ, за словами українських посадовців та солдатів.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Деталі. Тисячі терміналів Starlink, виготовлені компанією SpaceX, що належить Ілону Маску, було придбано урядом США та профінансовано донорами, щоб допомогти українським військам керувати безпілотниками, отримувати важливі розвідувальні дані та спілкуватися один з одним у районах, де немає інших мереж зв’язку.

Системи, які з'єднують невелику антену з терміналом заввишки 35 см, також надають доступ до інтернету для українських громадян.

Деякі з відключень призвели до «катастрофічних» втрат зв'язку в останні тижні, сказав один високопоставлений український урядовець, безпосередньо знайомий із проблемою.

Багато військових прорвалися через лінію фронту на територію, яка була окупована росією, під час гострих боїв на півдні й на сході країни.

Ще один український посадовець сказав, що перебої зв'язку стали поширеними і викликали панічні дзвінки солдатів на телефони довіри. Обидва українські чиновники підтвердили, що проблеми виникли, коли солдати звільнили територію від російської окупації і перейшли лінію фронту.

Роман Синіцин, координатор Благодійного фонду Сергія Притули, який передає системи Starlink у дар українським збройним силам, сказав, що причиною проблеми може бути те, що SpaceX намагалася запобігти її неправомірному використанню російськими військами.

За його словами, відключення зв’язку відбувалися в районах, звільнених від росіян зовсім недавно, тому їхнє звільнення «ще не було оприлюднено».

«Мені цілком зрозуміло, що це роблять представники Starlink, щоб запобігти використанню їхніх технологій російськими окупаційними силами», – сказав Синіцин. За його словами, українським військовим та SpaceX необхідно більш тісно координувати свої дії.

Троє військових, які працюють на передовій, підтвердили, що їхня система Starlink перестала працювати під час боїв. Декілька терміналів останніми днями не працювали у нещодавно звільнених районах під Харковом, звідки українці просувалися на схід у бік Луганської області.

Але раніше цього тижня два інші бійці ЗСУ повідомили, що їхні системи Starlink функціонують на нещодавно звільненій території на схід від Ізюму та на півдні Херсонської області.

Видання опублікувало карту із приблизними районами України, де немає покриття Starlink

Українські військові повідомили про перебої в роботі Starlink під час наступу ЗСУ

Бекграунд. Цього тижня Ілон Маск викликав обурення серед українців та їхніх союзників, запропонувавши провести нові референдуми щодо кордонів між Україною та росією “під наглядом ООН”. Він також сказав, що Україна має віддати Крим росії і що, на його думку, російськомовні райони східної України «надають перевагу росії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло