Прем’єр Польщі пропонує розділити заморожені російські активи між Україною та Євросоюзом
Йдеться про близько 350 млрд євро

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запропонував використати заморожені активи російських олігархів на вирішення енергетичної кризи в Євросоюзі та на відбудову України.
Джерело. Про це глава уряду сказав на неформальному саміті Європейської ради, передає Польське радіо.
Моравецький визнав, що це одна з пропозицій через відсутність компромісу у ЄС, наприклад, щодо лімітів ціни на газ.
Польща підтримує свою позицію у справі способів виходу зі спіралі високих цін на енергію. Це, як сказав глава уряду, замороження системи схеми торгівлі викидами ЄС, обмеження цін на газ та зміна механізму розрахунку цін на енергоносії.
«Я вказав на одне джерело, що можна порівняно легко отримати, коли йдеться про кошти. А саме – заморожені активи російської федерації. Це величезні активи, приблизно 350 млрд євро. І сьогодні можна здобути ці кошти для добра України, яку потрібно відбудовувати на ці кошти. Але також для потреб жителів ЄС і для потреб жителів Польщі», – наголосив Моравецький.
Моравецький вважає такий підхід виправданим. «Потрібно використовувати інструменти, які є в наших руках. Це все одно, що в часи великої фінансової скрути тримати десь у сейфі золоті зливки і не витрачати їх на благо народу», – зазначив він.
Раніше Моравецький заявляв, що Польща може стати наступною метою росії у разі програшу України у війні.
Бекграунд. Наприкінці серпня президент України Володимир Зеленський повідомив, що для відновлення України потрібно $600-800 млрд. Точну суму він назвати не міг, оскільки війна триває. У свою чергу, Єврокомісія та Світовий банк підрахували, що на ці цілі знадобиться $349 млрд.
У травні голова європейської дипломатії Жозеп Боррель запропонував використати для відновлення України заморожені російські активи. 6 липня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про підготовку необхідної для цього юридичної бази.
У ЄК зазначали, що долю активів вирішуватимуть ті країни, які їх заморозили.
Швейцарія вже відмовилася передавати заарештовані кошти Україні, вважаючи це порушенням права на власність.
Тим часом міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що більшість західних країн, навпаки, погодилися на такий крок і можуть ратифікувати спеціальний міжнародний договір уже цієї зими.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].