Зеленський звернувся до ЮНЕСКО: “Що у вашій організації роблять росіяни?”

Зеленський звернувся до ЮНЕСКО: “Що у вашій організації роблять росіяни?”

Він подав заявку на включення Одеси до списку всесвітньої культурної спадщини

Зеленський звернувся до ЮНЕСКО: “Що у вашій організації роблять росіяни?”
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський офіційно звернувся до організації з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) щодо внесення історичного українського міста Одеса до списку всесвітньої спадщини.

Джерело: Офіційний сайт президента України, CNN

Зеленський заявив у вівторок, що загалом 540 «об'єктів культурної спадщини, культурних установ і культових споруд постраждали від ударів Росії в Україні під час повномасштабної війни з 24 лютого».

«Ми повинні дати чіткий сигнал про те, що світ не буде закривати очі на знищення нашої спільної історії, нашої спільної культури, нашої спільної спадщини», – сказав він у зверненні до виконавчої ради з 58 держав-членів ЮНЕСКО.

«Одним із кроків для цього має стати збереження історичного центру Одеси – прекрасного міста, важливого порту Чорного моря та джерела культури для мільйонів людей у різних країнах. Разом із нашими партнерами ми підготували номінаційний документ на включення Одеси до Списку всесвітньої спадщини. Ми передаємо це в ЮНЕСКО», – додав Зеленський.

Одеса, як і всі інші міста України, є «мішенню для російських ударів. Будь ласка, підтримайте Одесу. Покажіть на рівні ЮНЕСКО саме те, що російський терор має бути закінчений», – сказав він.

Президент України також звернув увагу на той факт, що зараз росія головує в ЮНЕСКО. Він закликав виключити росію з усіх органів ЮНЕСКО та з самої організації.

«Держава-терорист точно не має права головувати в одному з ключових органів з охорони культурної та природної спадщини – Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таке російське головування знецінює саму інституцію – її вагу, її репутацію.

Не можна віддавати Росії на знищення авторитет ЮНЕСКО. Держава-терорист має бути виключена з усіх органів ЮНЕСКО і з самої організації. Хай це буде історичним прикладом для всіх у світі, що ніхто не буде терпіти ворога культури, ворога історії, ворога освіти, ворога науки», – сказав Зеленський.

ЮНЕСКО повідомив у опублікованій новині, що він офіційно отримав номінаційний документ у вівторок. Документ буде «переглянуто консультативними органами та розглянуто на наступній сесії Комітету всесвітньої спадщини, 21 держава-член якого буде нести відповідальність за прийняття рішення про кандидатуру».

З юридичної точки зору внесення історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини «встановить розширену охоронну зону відповідно до Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини» 1972 року.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що ЮНЕСКО внесло український борщ до списку нематеріальної культурної спадщини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло