Офіс Президента дав Червоному Хресту три дні для направлення місії до колонії в Оленівці

Офіс Президента дав Червоному Хресту три дні для направлення місії до колонії в Оленівці

Єрмак вимагає, щоб до 17 жовтня місія Червоного Хреста прибула до України, навіть якщо не буде отримано підтвердження від росії

Офіс Президента дав Червоному Хресту три дні для направлення місії до колонії в Оленівці
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак
Фото: president.gov.ua

Що сталося. ​В Офісі Президента дали Міжнародному Комітету Червоного Хреста три дні для направлення місії до колонії в Оленівці, де утримуються українські військовополонені.

Джерело. Про це повідомляє голова ОП Андрій Єрмак.

Деталі. «Поставив таку безальтернативну вимогу. Ми закликаємо, щоб не пізніше за 17 жовтня місія Червоного Хреста з представниками міжнародних медіа прибула до України, навіть якщо до цього строку не буде отримано підтвердження з боку росії. А ми впевнені, що росія не зацікавлена в тому, щоб правда була відома. Ми закликаємо надіслати місію, яка буде перебувати на лінії фронту, поки росія не видасть ці дозволи», – заявив він.

Єрмак розповів, що під час зустрічі з представниками МКЧХ та інших міжнародних організацій обговорили те, що в Оленівці наприкінці липня внаслідок терористичного обстрілу з боку російських окупантів було вбито понад 50 захисників України.

«Я наголосив, що сьогодні кричуще важливим є питання щодо того, в яких умовах утримують українських полонених та з чим вони стикаються в місцях утримання на території рф та на тимчасово окупованій території України», – каже голова Офісу.

Він висловив нерозуміння того, що за весь час до Оленівки досі не прибула місія Червоного Хреста: «Немає часу чекати, оскільки йдеться про людські життя».

«Туди готові поїхати наші народні депутати. Наші шановні партнери – представники країн, які сьогодні з нами, впевнений, готові теж сьогодні допомогти, щоб провідні канали, засоби масової інформації прибули. Як це відбувається, наприклад, коли приїжджає місія МАГАТЕ», – сказав Єрмак.

Бекграунд. Раніше генеральний директор МКЧХ розповів, що його організація все ще очікує на доступ до тисяч українських військовополонених, зустрітися з якими їм поки що не вдалося. Мардіні нагадав, що обидві сторони конфлікту зобов'язані надати доступ до військовополонених відповідно до правил Женевських конвенцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло