Ціна на газ в Європі знижується на тлі прогнозів, що зима буде теплою

Ціна на газ в Європі знижується на тлі прогнозів, що зима буде теплою

Європейські країни заповнили свої газосховища вже на 91,6%

Ціна на газ в Європі знижується на тлі прогнозів, що зима буде теплою
фото Shutterstock

Ціна газу в Європі, незважаючи на похмурі попередження керівника «Газпрому» про замерзлі міста, продовжує падати і на торгах у п'ятницю опустилася нижче 150 євро/МВт·год ($1544 за 1000 кубометрів).

Німеччина заповнила свої газосховища вже на 95%, а метеорологи прогнозують теплішу зиму, ніж зазвичай.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Ціна ф'ючерсу Dutch TTF зараз перебуває на найнижчому рівні з кінця червня. Наприкінці серпня вона злітала до 340 євро.

Німеччина ставила за мету заповнити сховища газом на 95% до 1 листопада, але досягла її достроково. У ЄС загалом, за даними Gas Infrastructure Europe, сховища заповнені на 91,6%.

Імовірність м'якої зими може допомогти Європі досягти мети скоротити споживання на 15% протягом опалювального сезону.

Як повідомила Служба зі спостереження за змінами клімату імені Коперника, згідно з її кліматичною моделлю, ймовірність того, що найближчими місяцями температура у Великій Британії, низці регіонів центральної Європи та на значній частині середземноморського узбережжя буде набагато вищою за звичайну, становить 50–60%.

У решті Європи ймовірність суттєвого перевищення середньоісторичних температур дорівнює 40–50%.

У листопаді можливості для нарощування експорту СПГ зі США збільшаться, оскільки має почати роботу великий СПГ-термінал Freeport LNG, який зупинився в червні через пожежу.

Щоправда, може зрости конкуренція серед споживачів скрапленого газу, якщо почне оживати китайська економіка, попереджають аналітики Morgan Stanley. Цього року через уповільнення темпів її зростання попит Китаю на СПГ був відносно невеликим, китайські компанії, що його купували, навіть перенаправляли танкери в Європу.

«Високі обсяги європейського імпорту СПГ в останні місяці частково стали можливими завдяки низькому китайському імпорту», – йдеться у звіті Morgan Stanley.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні Німеччина відмовилася від пропозиції путіна про поставки газу по «Північному потоку 2» – уряд країни більше не вважає росію надійним постачальником.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло