НАТО проводить ядерні навчання за 1000 км від російського кордону

НАТО проводить ядерні навчання за 1000 км від російського кордону

У навчаннях беруть участь винищувачі, здатні нести ядерні боєголовки, але без бойових бомб

НАТО проводить ядерні навчання за 1000 км від російського кордону
В-52

НАТО розпочало свої давно заплановані щорічні ядерні навчання в північно-західній Європі, на тлі геополітичної напруги через війну в Україні та погрози президента рф владіміра путіна застосувати ядерну зброю для захисту території росії.

Джерело: АР

Деталі. 14 із 30 країн-членів НАТО візьмуть участь у навчаннях, у яких, за словами військового альянсу, братиме участь близько 60 літаків, включаючи винищувачі та літаки спостереження та дозаправки.

Основна частина військових навчань буде проводитися щонайменше за 1000 км від кордонів росії.

Американські бомбардувальники дальнього радіусу дії B-52 також візьмуть участь у маневрах під назвою Steadfast Noon, які триватимуть до 30 жовтня.

Зазначається, що НАТО не дає доступу будь-яким ЗМІ до перебігу тренувань.

У НАТО повідомили, що тренувальні польоти відбуватимуться над Бельгією, а також над Північним морем і Великою Британією.

У навчаннях беруть участь винищувачі, здатні нести ядерні боєголовки, але без бойових бомб.

Навчання були заплановані ще до того, як у лютому путін віддав наказ про вторгнення в Україну. Росія зазвичай проводить свої власні щорічні маневри приблизно в той же час, і НАТО очікує, що Москва проведе тренування своїх ядерних сил також цього місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло