ExxonMobil звинуватила росію, що та відібрала в компанії російські активи

ExxonMobil звинуватила росію, що та відібрала в компанії російські активи

Нафтовий гігант заявляє, що остаточно вийшов з російського нафтового бізнесу

ExxonMobil звинуватила росію, що та відібрала в компанії російські активи
фото DR

Американська компанія ExxonMobil заявляє, що «благополучно вийшла» зі свого російського нафтового бізнесу, звинувативши уряд москви в «експропріації» своєї частки у величезному нафтовому родовищі «Сахалін-1».

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Американський нафтовий гігант заявив, що російський уряд «в односторонньому порядку припинив» його частку в нафтогазовому родовищі на далекому сході росії.

«Ми докладали всіх зусиль, щоб співпрацювати з російським урядом та іншими зацікавленими сторонами. Двома постановами російський уряд в односторонньому порядку припинив наші інтереси в «Сахаліні-1», і проект був переданий російському оператору», – додав представник ExxonMobil.

У березні 2022 року, після російського вторгнення в Україну, ExxonMobil заявила, що починає процес виходу з російського спільного підприємства «Сахалін-1». У квітні компанія оголосила, що за підсумками другого кварталу вона врахує $3,4 млрд витрат, пов’язаних з її діяльністю в росії.

Іншим великим західним компаніям також важко було вийти з росії. У травні Shell оголосила про продаж свого російського бізнесу з виробництва мастил і торгівлі енергетикою, але заявила, що все ще перебуває в процесі поступового згортання.

У лютому ВР заявила, що вийде зі своїх 19,75% акцій «Роснєфті», але заявила, що санкції та російські правила означають, що вона ще не змогла продати свої акції «Роснєфті».

У вересні норвезька енергетична компанія Equinor підтвердила, що повністю завершила вихід з росії, заявивши, що у неї «не залишилося активів або проектів у росії».

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Exxon майже зупинила видобуток нафти на російському проєкті «Сахалін-1». Причина – відмова від страхування танкерів місцевими російськими фірмами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло