Сотні тисяч тонн російського алюмінію залишилися без покупців

Сотні тисяч тонн російського алюмінію залишилися без покупців

Покупці не хочуть включати російський метал у договори на наступний рік

Сотні тисяч тонн російського алюмінію залишилися без покупців
фото DR

Бойкот російських металів на світовому ринку продовжує посилюватись, погрожуючи одній з найбільших галузей російської промисловості, де працевлаштовано понад 200 000 осіб.

Сотні тисяч тонн російського алюмінію не можуть знайти покупців після того, як великі промислові компанії одна за одною відмовляються від продукції компанії «Русал», змушуючи трейдерів відправляти її на склади в очікуванні кращих часів.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Reuters.

Сировинний трейдер Glencore доставив на сертифіковані склади LME у південнокорейському місті Кван'ян значну кількість алюмінію російського походження, розповіли Reuters джерела. За їх даними, це метал виробництва «Русала».

Запаси алюмінію на складах LME добряче зросли в п'ятницю – на 65 825 тонн, до 433 025 тонн.

За словами одного з них, постачання на склади LME свідчить про труднощі з реалізацією алюмінію «Русала» в той час, коли закінчуються чинні контакти і покупці не хочуть включати російський метал у договори на наступний рік.

Зазвичай трейдер перепродує метал покупцям. Але якщо їх немає, то алюміній потрапляє на склади біржі.

З вересня, коли почався сезон переукладання річних контрактів, деякі компанії в Європі, зокрема Norsk Hydro і Novelis, відмовилися купувати російський алюміній. Це підвищує ймовірність того, що «Русал» може затоварити своєю продукцією склади LME.

Наприкінці вересня агентство Bloomberg повідомляло, що компанія розробляє план щодо постачання алюмінію безпосередньо на азіатські склади біржі.

LME ще 1 квітня заборонила постачання російського алюмінію та низки інших металів на свої склади у Великій Британії.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що США розглядають можливість повної заборони імпорту російського алюмінію до країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло